Zayıflamaya Hızlandıracak 8 Yiyecek


Zayıflamayı-Hızlandıracak-8-Yiyecek

Hızla zayıflamanızı sağlayacak olan yiyecekler

Bayanların her daim bir kilo sorunu vardır. Bir anda bozulan diyetler, yanlış yapılan diyet uygulamaları, yanlış beslenme, spor yapmamak ve daha farklı birçok neden kilo alımına neden olabilir. İşte bu tür sorunlar yaşamak yerine kilo vermek için her zaman kararlı olmak ve doğru diyet ve spor programını belirlemek gerekir. Bunları yaparken mutlaka bir uzman desteği almak önemlidir.

Bunların yanında kısa sürede kilo vermek veya var olan kilonuzu korumak için beslenme listeniz içerisine metabolizmayı hızlandıran besinler ekleyebilirsiniz. Peki metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir? Hangi besinler gün içerisinde mutlaka tüketilmelidir sizlere açıklayalım.

1.Yulaf: Diyetlerin en vazgeçilmez ve sağlıklı besinleri içerisinde yer alan yulaf; içerisinde bulunan yüksek lif miktarı ile bağırsakları hareketlendirmeye yarar. Sindirim sisteminin kısa sürede düzene girmesini sağlar. İyi bir karbonhidrat kaynağı olduğu içinde tok tutucu özelliği bulunmaktadır. Yulafı kahvaltılarınızda ve ara öğünlerde tüketerek metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olabilirsiniz.

2.Yoğurt: Günlük protein ihtiyacının giderilmesi için mutlaka tüketilmesi gereken besinlerin başında yoğurt gelmektedir. Özellikle bayanlar kemik erimesi sorunu yaşamamak için yoğurt tüketimine özen göstermelidir. Yoğurt içerisinde bulunan protein, amino asit, vitamin ve mineraller yardımı ile özellikle bel bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı olur. Günlük beslenme listeniz içerisinde ana yemeklerin yanına veya ara öğünlerde mutlaka bir kâse yoğurt eklemeyi ihmal etmeyin.

3.Acı biber: Ben acıyı sevmem diyor olabilirsiniz ama acı biber içeriğinde bulunan bileşenler ile metabolizmanın 2 kat daha hızlı çalışmasını sağlar. Acı biber yağ takımını hızlandırmanın yanında uzun süre tokluk hissi sağlar. En az 3 saat sizi tok tutup metabolizmanın çalışmasını sağlar.

4.Brokoli: Pek çok kişinin sevmediği bir besin olan brokoli uzmanlar tarafından mutlaka tüketilmesi önerilen bir besindir. İçeriğinde bulunan folk asit, kalsiyum A, C vitaminleri ve yüksek oranda lif özelliği ile diyet listelerinin vazgeçilmez besindir. Zengin içeriği sayesinde zayıflamaya yardımı olan brokoli mutlaka haftada 2-3 sefer tüketilmelidir.

5.Ananas: Ananas içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde hem meyve olarak tüketildiğinde hem de meyve suyu olarak tüketildiğinde oldukça faydalıdır. Bromelsin içeriği bulunduğu için sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur. Vücuttaki ödemi atmak için ananas suyu oldukça etkilidir Ayrıca ananası kalori miktarı da oldukça düşüktür.

6.Yumurta: Yumurta olmadan kahvaltı olmaz! Günlük tüketilmesi gereken besinler içerisinde yer alan yumurta protein, amino asit ve A, B, D, E vitaminlerini içeriğinde bulundurur. Tok tutma özelliği olan yumurta yağ yakımını da hızlandırır.

7.Ceviz: Diyet listeleri içerisinde yer alan ceviz ara öğünlerde tüketilerek tok kalmaya yardımcı olur. Omega 3 bakımından zengin olan ceviz iyi bir yağ yakıcıdır.

8.Zencefil: Zencefil pek bilinmese de iyi bir yağ yakıcı bitkidir. Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan zencefil yağ yakımını da hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur. Ayrıca zencefil vücuttaki şişliklerin atılmasına da yardımcı olur. Zencefil yemekler içerisinde tüketilebileceği gibi çay olarak da tüketilebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*