Yumuşak Ellere Sahip Olmak İçin Yapılması GerekenlerYumuşak ve pürüzsüz ellere sahip olmak her bayanı mutlu eden güzellik unsurlarından biridir. Yüz bakımına ve güzelliğine verilen önem kadar el bakımı da sosyal yaşamın içinde bulunan bayanlar için önemlidir.

El Bakım Maske Önerileri

Gün içinde sürekli su ve kimyasal deterjanlarla temas eden eller, zamanla kurumaya ve çatlamaya mahkûmdur. Bu konuda muzdarip olan bayanlar için pek çok el maske tarifleri vardır. Uygulanması oldukça kolay olan ve saatlerce beklemeden yumuşacık ellere sahip olmak için zeytinyağı ve toz şeker maske tarifi en bilindik olanlardan birdir. Az miktarda zeytinyağı ile toz şekeri karıştırarak elleri ovmak hem ölü derinin elden atılmasını sağlıyor hem de elleri parlak ve yumuşak hale getiriyor.

El Çatlakları için Doğal Yöntemler

Dış etkenlere maruz kalmak zorunda olan eller, zamanla çatlar ve kuru ve bakımsız bir hal alır. Aşırı sıcak ve soğuk havalar el çatlaklarını daha da zor ve derin hale getirmektedir. Bu durumun önüne geçmek ve her mevsim yumuşak eller için nemlendirici kullanımını aksatmamak gerekir. Elleri bu noktada savunmasız bırakmak sert ve bakımsız ellere neden olacaktır.

El çatlaklarını önleyecek doğal yöntemlerden biri olan ceviz yağı ve balmumu, çatlakların onarılmasına katkı sağlayarak daha yumuşak ellere kavuşturuyor. Balmumu ve ceviz yağı karıştırılarak ellerde bir süre bekleterek değişimi görebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*