Yumuşak bir cilt için harika bir ev yapımı krem


Ev-Yapımı-Krem-Tarifi

Ev yapımı krem tarifi

Günlük yaşamımızda en çok kullanılan temel bakım ürünlerinin başında kremler geliyor. Birçok kozmetik firması farklı cilt tiplerine göre çeşit çeşit kremler üretmekte. Kremler cilt tipine uygun olarak üretildiği gibi içerisine eklenen farklı kokular ile de sizi rahatlatmaktadır.

Ama günümüzde üretilen kozmetik ürünlerinin içerisinde birçok kimyasal bulunuyor. Krem ile bir yandan cilt bakımımızı yaparken bir yandan da içerisinde bulunan kimyasallar cildimize zarar veriyor. Bu nedenle ürün seçiminde mutlaka aldığınız kremlerin içeriğini incelemeniz gerekir. En doğal ve cilde en az zarar verecek olan ürünleri seçmek önemlidir. Bunun dışında ise evde kendiniz yapacağınız doğal bir krem ile de cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Sizlere yumuşacık bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlayacak olan güzel bir krem tarifi vermek istiyorum.

Malzemeler:

  • 3 kaşık bal
  • Yarım bardak Hindistan cevizi yağı
  • 12 damla lavanta yağı (veya elinizde olan istediğiniz bir yağı kullanabilirsiniz)
  • Malzemeleri karıştırmak için mikser
  • Kaşık (tahta kaşık olursa daha iyi olur)
  • 1 tane metal kap
  • Kremi saklamak için kavanoz veya kap

Kremin yapılışı

Krem için gerekli olan bütün malzemeleri bir kap içerisine ekleyin. Mikser yardımı ile malzemeleri karıştırarak birbirine karışmasını sağlayın. Karışımı mikser ile karıştırdıkça krem kıvamı alacaktır. Daha sonra sağlam bir kavanoz veya kapaklı bir kap içerisine kremi koyun. Kreminizin bu şekilde kullanıma hazır hale gelecektir.

İçerisinde bol miktarda yağ bulunan bu krem çok yağlı olacağı için ya yatarken kullanın ya da duştan yaklaşık yarım saat önce cildinize uygulayın. Bu sayede yağın etkisi duş ile ortadan kalkacaktır.

Krem içerisinde bulunan bal cildi yumuşatırken nemlenmesini sağlayıp kuruluğun gitmesini önleyecektir. Cildin canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Yine Hindistan cevizi yağıda cildi nemlendirmek için kullanılacak en etkili yağlardan birisidir. Bunun dışında antiseptik özelliği bulunan lavanta yağı ciltteki yaraların iyileşmesine yardımcı olurken tahrişleri önceleyecektir.

Hazırlanan bu doğal ev yapımı krem bir hafta içerisinde kullanılmalıdır. Ayrıca hamileler doktorlarına danışarak bu yağı kullanmalıdır.

kaynak: http://www.buseterim.com.tr/kendin-yap/pamuk-gibi-bir-cilt-icin-ev-yapimi-krem/3934

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*