Yoğurt Suyunun Faydaları


Yogurt-Suyunun-Faydaları

Yoğurt suyunun vücuda inanılmaz faydaları

Kalsiyum bakımından en zengin besinlerden birisi olan yoğurt tam anlamı ile bir şifa deposu. Yoğurdu tek başına tüketebileceğiniz gibi gün içerisinde tüketeceğiniz yoğurt suyu ile de vücudunuz için birçok fayda sağlayabilirsiniz.

Yoğurtla aynı değerde kalsiyum oranına sahip olan yoğurt suyu diyabet, troid, kemik erimesi başta olmak üzere birçok rahatsızlık için oldukça faydalıdır. Yoğurt suyunun faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Kemik erimesine iyi gelir: Yoğurt suyu kemik gelişimine yardımcı olur. Özellikle yaşlılarda kemik erimesini önlemeye yardımcı olur. Yoğurt suyunun dilediğiniz zaman tüketerek faydalarından yararlanabilirsiniz.

Kanseri önler: Yoğurt suyu içerisinde bulunan antikansorejen maddeler, kanserin oluşmasına neden olan bakterileri önlemekte. Ayrıca yoğurt suyu içerisinde bulunan probiyotikler vücutta kötü huylu tümör oluşumunu da engellemekte.

Troid üzerinde etkilidir: Troid rahatsızlığı olanlar yoğurt suyu, maden suyu ve birkaç kaşık yoğurt ile ayran hazırlayıp gün içerisinde tükettikleri zaman troid fonksiyonlarının dengelenmesine yardımcı olacaktır. Troidin neden olduğu halsizlik, anksiyete ve kilo artışı gibi sorunlarda yoğurt suyu ile ortadan kaldırılabilir.

Guatr hastalığını önlemeye yardımcı olur: Yoğurt suyu troid üzeninde etkili olduğu gibi guatr hastalığının oluşmasını da önlemektedir.

Böbrekleri temizler: Yoğurt suyu içerisinde bulunan vitamin ve mineraller böbreklerin temizlenmesini sağlayarak daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Cilt için faydalıdır: Cilt için oldukça faydalı olan yoğurt suyu ciltte leke oluşumunu önler. Sivilceleri ortadan kaldırmak için kullanılabilir. Cildin beslenmesini sağlayarak gençleşip güzelleşmesine yardımcı olur.

Metabolizmayı hızlandırır: Yoğurt suyu metabolizmayı hızlandırarak daha sağlıklı ve etkili bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur.

İstenmeyen tüyleri yok etmeye yardımcı olur: Vücuttaki istenmeyen tüylerin tedavisinde doğal bir tüy giderici olarak kullanılır.

kaynak: http://mahmure.hurriyet.com.tr/foto/saglik/yogurt-suyunun-inanilmaz-faydalari_43182

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*