Yeşil Çayın Hafızaya EtkileriGünümüzde bir çok hastalığa ve rahatsızlığa iyi geldiğinin bilindiği yeşil çay için yeni bir tespit daha yapıldı. Bu tespit ise yeşil çayın hafızayı güçlendirdiği. Yeşil çay bir çok yararı gibi hafızayı da güçlendirmektedir. Bilindiği gibi yeşil çay başka bir çok derde de devam olan bir çay & bitki türüdür. Bunlardan bazıları kilo vermeyi hızlandırma, kolesterol dengesini düzene sokma ve kanser gibi öldürücü hastalıklara yakalanma riskini ciddi derecede azalttığı gerçeğidir.

Yeşil çayın hafızaya etkileri saymakla bitmiyor. Hafızayı güçlendirdiği gibi aynı zamanda unutkanlığı da aza indiriyor. Çağımızın büyük problemi olan unutkanlık içinde uzmanlar yeşil çay tüketmenizi öneriyorlar.

Yeşil çayın hafızaya tam olarak etkisi ise beyin fonksiyonlarını hızlandırıyor ve daha sağlıklı işlem yapmasını sağlıyor. Bu sayede hafıza güçleniyor, anlık düşüncelerinizde gelişebiliyor.

Unutkanlık hastalığı olarak bilinen Alzheimer hastalığı için Çin’de uzmanlar araştırmalara fareler üzerinden devam ediyorlar ve bu hastalığı azaltmak için yeşil çayın içinde bulunan minerallerden yeni yeni ilaçlar deniyorlar. 2015 yılına doğru tam olarak araştırmaların sonuçlanması bekleniyor. Eğer net bir başarı sağlanırsa Alzheimer hastalığı en aza indirgenmiş olacak.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*