Yeni Sezon Makyaj TrendleriSonbahar mevsiminin gelmesi ve yeni sezon trendlerinin açıklanması ile yeni sezona ait makyaj modası da kendini göstermeye başlamıştır. Çarpıcı gözlerin sıklıkla karşımıza çıkacağı yeni sezonda, kırmızı dudaklar ve vamp makyajlar da sıklıkla tercih edilecektir.

Yeni Sezon Ruj Trendleri

Yeni sezonda en çok karşımıza çıkarak ruj renkleri kırmızı ve tonları olarak dikkat çekmektedir. Kiremit kırmızılarının daha sık kullanılacağı yeni sezonda kırmızının yanı sıra, vişneçürüğü, bordo, siyaha yakın mor hatta siyah renk rujlar bile oldukça fazla karşımıza çıkacaktır.

Yeni Sezon Göz Makyajı Trendleri

Siyah eyeliner tutkusunun halen geçerli olduğu yeni sezonda, tekdüzelikten sıkılan ve eğlence isteyen kadınlar için farklı renklerde eyeliner modelleri ve kuyruklu çizimler de sıklıkla göz makyajlarında kullanılacaktır. İnce veya kalın çizgilerin, gölgelerin ve yoğun hatların ağırlıklı olarak kullanılacağı göz makyajlarında gümüş ve altın renk metalik farlar da kullanılacaktır.

Dumanlı gözlerin modasının asla geçmeyeceği geçtiğimiz sezonlardan bu yana bilinen ve uygulanan bir akımdır. Dumanlı gözlere eşlik etmek üzere kullanılacak maskaralarda ise bazı değişikliklere rastlanmaktadır. Geçmiş yıllardaki yoğun ve kalın kirpik görüntüsünün aksine bu sezon tek tek ayrılmış ve uzun kirpik oluşturan maskaralar tercih edilecektir.

Yeni Sezon Allık Trendleri

Göz makyajında ve rujlarda daha koyu ve can alıcı renkler tercih edilecek olsa dahi allıkta her daim doğal renkler ve yumuşak tonlar tercih edilecektir. Işıltılı pembeler, şeftali tonları ve gül renklerinin revaçta olacağı allık trendlerinde daha yumuşak ve daha romantik görünümler bu sezonda karşımıza çıkacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*