Yanak Yağlarını Eritmenin YollarıKilo problemi yaşayan kişiler dışında birçok kişinin de problemi olan yanak yağlarını eritebilmek için düzenli egzersiz, doğal tedaviler ve dengeli beslenme gerekmektedir. Bunlar dışında bazı püf noktalara dikkat edilerek da yanak bölgesinden incelmek mümkündür.

Lifli gıdaların tüketilmesi ve şekerli gıdalardan kaçınılması beslenme programında yapılması gereken değişikliklerin başında gelmektedir. Su tüketimine dikkat etmek ve en az 10 bardak su tüketmek, kimyasal ilaçlardan, kozmetik ürünlerden ve haplardan uzak durmak, alkol tüketimini minimuma indirmek ve aşırı tuzlu gıdalardan kaçınmak da beslenme düzenince yapılması gereken değişiklikler arasında yer almaktadır. Ancak tüm bunlar tek başına yetersizdir. Bazı doğal ve bitkisel yolları da kullanmak gerekmektedir.

Yanak Yağları Eriten Doğal Tarifler

Küçük bir kâse içerisine konulacak 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı limon suyu, karıştırılarak masaj yapılarak yanaklara sürülür. 10 dakika boyunca tekrarlanan bu işlem limonun asitli özelliği sayesinde yanaklardaki yağları yakmaya fayda sağlayacaktır. Bu karışım haftada 3 kez uygulandığı takdirde en kısa sürede sonuç sağlayacaktır.

Yanak Yağları Eriten Bitkisel Tarifler

1 yemek kaşığı avokado yağı, 2 yemek kaşığı kivi suyu ve 1 tutam maydanoz karıştırıcı içerisine eklenerek çırpılır. Karışımın posası süzülerek başka bir kaba aktarılır. Sıvı olan kısım 10 dakika boyunca masaj yapılarak yanaklara uygulanır ve kivi ve maydanoz içerisinde yer alan aminoasitler yanaklardaki şişkinliği ve yağlanmayı azaltacaktır. Haftada 2 kez kullanılması gereken bu karışım yanaklardaki şişkinliğin giderilmesini sağlayacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*