Yağlı Ciltler İçin Bakım ÖnerileriGerek yediklerimiz gerekse sağlık problemlerinden dolayı yağlı bir cilde sahip olmak önemli bir sorun haline gelmektedir. Çünkü yağlı ciltlerde sivilceler ve siyah noktalar daha fazla görülür ve sağlıklı bir cilt görünümünü engeller. Bu durum insanda rahatsız edici bir hal alır. Nitekim aynaya bakan herkes kendini ve cildini güzel bulmak ister. İşte tam bu noktada özel bakımlarla bu sorunla baş edebilirsiniz.

Öncelikle yediklerimize dikkat etmeliyiz. Cilt bakımına önem verilmeli ve temiz tutulmalıdır. Herkesin söylediği yağlı ciltlere nemlendirici kullanılmaz kalıbına son verin. Her cildin neme ihtiyacı vardır. Az yağlı ürünleri tercih edip yüzünüze kullanabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız birkaç doğal bakım yollarına göz atıp sizin için uygun olanını deneyebilirsiniz.

  • Sirke kürü ;
    Bir yemek kaşığı sirke, sekiz yemek kaşığı doğal maden suyunu karıştırıp pamuk yardımıyla cildinize uygulayın.15 dakika sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.
  • Yoğurt kürü ;
    Yoğurt cildinizdeki fazla yağı alır. Bir çay kaşığı yağsız yoğurt ve bir yemek kaşığı arpa ununu karıştırın. Yüzünüze ve boyun bölgenize sürün.15 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın.
  • Kil kürü ;
    Bir miktar kil ve gül suyunu kremsi bir kıvama getirinceye kadar karıştırın. Yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. Kuruması için 15 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın.

İşte sizin için sunduğumuz fazla vaktiniz almayacak evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir kaç öneri. Aynalara küsmemeniz dileğiyle.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*