YAĞLI CİLT BAKIMI İÇİN ÖNERİLER


1x1.trans

Halk arasında yağlı ciltler sorunlu bir cilt tipi olarak algılanır ve ne yazık ki öyledir. Ciltte genişlemiş gözenekler genelde siyah noktalar ile tıkalıdır. Yağ bezlerinin yoğunluklu olarak yağ üretimini arttırır. Bu yüzden ciltte yağlı ve parlak bir görüntü oluşur. Yanlış kozmetik kullanımı, hamilelik, ergenlik, stres, nemli sıcak hava, stres, ağız yolu ile alınan bazı ilaçlar ve yağlı çeşnini besinler cildin daha fazla yağ üretmesine sebep olabilir. Ergenlik döneminde cilt tipi oluşur. Bu dönemde yağlı ciltler sivilce gibi problemler yaşar. Yağlı ve akneli cilt bakımı ise doğru yöntemler ile olmalıdır. Aksi takdirde hiçbir gelişme sağlanamaz. Cildi yağdan arındıracak ve aynı zamanda cildin nemini koruyacak ürünler kullanmak en doğrusu olacaktır. Cildi uygun ürünler ile günde 2 kez temizlemek gerekir.


Yağlı ciltlerde gözenekler tıkalı olduğu için cilt nefes alamaz ve kan dolaşımı yetersiz kalır. Yağlı cilt tipine sahip olanlar ciltteki parlaklığı gidermek için genelde pudra kullanırlar veya çok sık yüzlerini yıkarlar. Bu yöntemler yanlıştır cilde fayda yerine daha da zarar verir. Yağın tamamen ciltten yok edilmesi kuruluğa sebep olur. Bu şekilde cildin koruyucu tabakası bozulur ve cilt iyice kuruyarak pul pul dökülür. Onun için 1. Aşama temizleme 2. Aşama nemlendirme ve 3. Aşama koruma olmalıdır. En önemli nokta ise yağlı cilt tipine uygun ve yağ üretimini dengeleyen ürünleri kullanmaktır. Cildinizi yıkarken sabun yerine temizleme losyonları kullanmak ve haftada bir veya iki defa meyve asitleri ile peeling uygulamak cildi ferahlatacaktır. Şunu da belirtmek lazım ki yüzünüzü yıkarken ılık su kullanmak cildin tahriş olmasını önler.

Bir önceki yazımız olan 2015 Bayan Takım Elbise Modelleri başlıklı makalemizde adil ışık, armine ve bayan takım elbise modelleri 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*