Uzun Kot Etek ModelleriBayanların, her renkteki bluz ile kombinleyerek kullandığı kot etekler ile değişik ortamlar için birçok kombin yapmak mümkündür. Yaz aylarında ince kot kumaşlardan dikilen geniş, dar ve yırtmaçlı kot etekler mevcuttur. Akşam serinliğinde, kot ceket ve kot gömlekler ile kombinlenerek kullanılır. Uzun ve yırtmaçlı modeldeki kot etekler, soğuk havalarda postal ayakkabılar, sıcak aylarda ise yazlık boğazlı keten ayakkabılar ve büyük boy çantalar ile uyum sağlayacaktır.

Kloş Uzun Kot Etek Modelleri

İnce kot kumaştan üretilen kloş kot etekler, dar penye bluz veya vücuda oturan gömlek ve ceketler ile kombinlenmektedir. 2015 İlkbahar yaz aylarında moda olan sarı, mavi, yeşil renklerde askılı veya kısa kollu penye bluzlar ile birlikte kullanılır. Cepler, püsküller ve derin yırtmaçlar ile süslenmiş modelleri bulunmaktadır. Yazlık açık bantlı veya keten ayakkabılar ve büyük ebattaki renkli çantalar ile kombinlenmektedir.

Dar Uzun Kot Etek Modelleri

Bileklere kadar uzun, çok derin yırtmaçlar ile süslenmiş modeldeki dar kot etekler, asimetrik kesim penye bluz ve ince trikolar ile kombinlemektedir. Salaş giyim diye adlandırılan, dağınık giyim tarzına yakışan uzun, derin yırtmaçlı kot etekler, asker botları ve büyük ebat çantalar ile birlikte kullanılmaktadır.

Balık Model Uzun Kot Etek Modelleri 

Uzun ve yırtmaçsız model kot etekler, genellikle uzun kollu, gömlek ve penye bluzlar ile birlikte kullanılmaktadır. Beline takılan kalın kemer ve yüksek topuk ayakkabılar ile uyumlu olacaktır.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*