Trend Balkon DekorasyonuYeni stil inşa edilen evlerde balkon için ayrılan alan da eskiye oranla daha geniş ve büyük. Bu sebeple balkonun nasıl düzenleneceği, dekore edileceği de ayrı bir husus haline gelmiş durumdadır. Öyle ki dekorasyon firmaları balkonlar için özel tasarım mobilya ve aksesuarlar sunmaktadırlar.

Balkon Dekore Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balkon dekorasyonunda en çok dikkat edilmesi gereken husus balkonun genişliği ve uzunluğudur. Zira hayali kurulan mobilya ve aksesuarları yerleştirdikten sonra balkonda rahat rahat oturabilecek kadar alan kalması da önemlidir. Balkon kültürünün temelinde yatan şey, uzanıp dinlenebilmek ya da serin serin oturup sohbet edebilmektir. Balkon için düşünülen halı ve yollukların çok geniş olmaması, tüm balkonu kaplamaması da önemlidir. Çünkü evin hem içinde hem de dışında her yerin halı ile kaplandığı görüntü çok eskilerde kalmış, demode bir hava vermektedir.

Balkon Dekorasyon Ürünleri Nasıl Olmalıdır?

Balkonda oturup rahat edebilmek önemli olduğu düşünüldüğünde öncelikle balkon mobilya ve ürünlerinin pratik, katlanabilir ve bir kenara taşınabilir olması önemlidir. Balkon için fazla yer kaplamayacak, orta alanı boş bırakacak eşyalar seçilmelidir. Örneğin katlanabilir masa ve sandalyeler, sehpalar, portatif salıncaklar bu amaca hizmet etmektedir. Bu düşünce düzleminde balkon dekorasyon ürünlerinin çoğu genel olarak duvara monte edilebilecek şekilde tasarlanmakta ve seçilmektedir. Raflar, mini dolaplar duvara monte edilebilmekte ve bu sayede fazla alan işgal etmemektedirler.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*