Tırnaklar İçin Uzatan YöntemlerBayanların ve tabi ki erkeklerinde en çok dikkat ettiği şeydir eller. Ellerin bakımlı ve güzel görünmesini istersiniz her zaman. Buna en çok etkisi olanda şüphesiz tırnaklardır. Bakımlı ve sağlıklı uzayan tırnaklar hem ojelerinizin daha güzel görünmesini sağlar hem de aksesuarların daha iyi taşınmasına sebep olur. En sık duyulan şikâyetlerde tırnakları uzatamamaktır. Kırılma, tırnakta soyulma gibi bir sürü sorundan dolayı sağlıklı bir şekilde tırnakları uzatmak iyice zorlaşır.

Beslenme Alışkanlığı

Vücudunuzda yaşadığınız birçok sorunun başında beslenme gelir. Ağız yoluyla alınan gıdalar, vitamin ve mineraller tüm organlarınızın, cildinizin, saçlarınızın ve tırnaklarınızın da daha sağlıklı olmasına sebep olur. Tırnakların oluşmasına sebep olan keratini, besin yoluyla aldığımız demir, kalsiyum gibi maddelere ihtiyacı vardır.

Bol Su Tüketimi

Tırnaklarınızın kat kat ayrıldığına şahit olduğunuzda suya ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bol ve düzenli su tüketimi tırnaklarınızın sağlığı için oldukça önemlidir.

Darbelerden Koruyun

Tırnaklarınız kolaylıkla kırılabilir. Özelliklede çok fazla suyla temas ettiyseniz muhtemelen yumuşayacaklardır ve kırılmaları kolaylaşacaktır. Bu nedenle tahribatlara, çarpmalara ve darbelere karşı tırnaklarınızı koruyun. Mümkün oldukça fazla suyun altında tutmaktan da kaçının.

Tırnak Bakımı

Haftalık tırnak bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Tırnaklarınızı düzenli olarak törpüler ve tırnak etlerinizi nemlendirirseniz bu tırnaklarınızın daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Aseton Kullanımı

Kullandığınız asetonların alkol bazlı olmamalarına dikkat edin. Doğru seçim yaparsanız tırnaklarınızın kurumasına ve kat kat ayrılmasına engel olabilirsiniz.

Tırnak Bakım Ürünleri Kullanabilirsiniz

Tırnaklarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzaması için tırnak bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz.