Tırnak Yeme Alışkanlığı Ve TedavisiTırnak yeme alışkanlığınız varsa muhtemelen bu alışkanlık size çocukluğunuzdan kalmış kötü bir sürekliliktir. Özellikle ergenlik döneminde çocuklar stresten ya da kendilerini ifade edememekten dolayı agresif davranışlar sergilemek, sıkıntı anında tepki gösterememekten içine kapanmak fazlasıyla sivilceli bir cilt yapısı ve sıkıldıkları anda yenen tırnaklardan vazgeçmiyorlar. Bu kötü durumdan kurtulmak ve bakımlı ellere sahip olmak içinse yapmanız gereken bazı şeyler var.

Manikür

Her hafta mutlaka bir kez manikür yaptırmalısınız ölü derilerden kurtulacağınız için tırnağınız daha hızlı uzayacaktır. Tırnaklarınızı bakımlı gördüğünüzde sizde yemek istemeyeceksiniz. Pürüzlü yok denecek kadar görünmeyecek küçüklükte tırnaklar hiç de çekici olmayacağı gibi kötü ve itici görünecektir. Çantanızda ya da evinizde mutlaka bir manikür kiti bulundurmalısınız. Şeytantırnakları olabilir ya da tırnağınızın bir köşesi kırılmış da olabilir onu yiyerek düzeltemezsiniz onun yerine törpüleyin ve gerekiyorsa kesin. Tırnaklarınızı zeytinyağı ile her akşam ovun ve nemlendirici ile destekleyin daha sağlıklı tırnaklara sahip olacaksınız.

Acı Ürünleri Kullanın

Acı ojeler, kremler losyonlar var her eczanede bulunan. Bu ürünlerden en az bir tanesini edinin ve tırnaklarınızda kullanın. Elinizi ağzınıza her götürdüğünüzde ağzınızdaki tattan dolayı bir daha tırnaklarınızı yiyemeyeceksiniz.

Ellerinizi Güzelleştirmeye Çalışın

Tırnaklarınızı yediğinizde toplumdan dışlanacağınızı düşünebilirsiniz. Bu düşünceyi sürekli tekrarlayın kendinize. Tırnak yemeğe başladığınızda hemen oyalanacak başka bir şey bulun kendinize bu sizin tırnaklarınızı yemenize engel olacaktır. Elleriniz bakımlı olduğunda kendinize olan güveniniz artacaktır bunu unutmayın ve bu alışkanlıktan bir an önce kurtulun.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*