Ter Kokusundan Kurtulmak İçin Neler Yapılmalıdır?Ter kokusu, günlük hayatı zehir eden, toplum içinde kötü hissettiren bir olaydır. Ter kokusu bir insan için kabus denecek şekilde hayatı zorlayabilir. Gerek iş gerek se sosyal hayatta istenmeyen bir durum olabilir. Ter Kokusundan kurtulmak için bir kaç yöntem vardır. Bu yöntemlerin güzel sonuçlar verdiği söylenmektedir. Eğer sonuç alınmaz ise son çare olarak doktora başvurmak tavsiye edilir.

Ter Kokusundan Kurtulmak İçin Neler Yapılır?

Öncelikle koltuk altı bölgesinin temiz olması gerekmektedir. Koltuk altında olan kıllar ter ıslaklığı ile birleşince bakteriler oluşturmaktadır. Oluşan bakteriler kokuya sebebiyet vermektedir. Kılların kökünden çekilmiş olması, ter kokusu riskini azaltmaktadır.

Günlük düzenli duş alımı, ter kokusunun azalmasına neden olmaktadır. Duş almanın faydaları saymakla bitmez. Duş sırasında kese ile koltuk altı bölgesini ovmak iyice terden arınmış olmasına dikkat edilmelidir. Esanslı duş jelleri kullanılması tavsiye edilir.

Banyodan sonra temiz cilde deodorant uygulanması gerekmektedir. 24 saat koruyucu özelliği olan bu deodorantlar ter Kokusundan korumak için üretilmiştir.

Ter Koklamak İçin Neden Ütü Yapılmalıdır?

Ütü yapmak, koltuk altı bölgesine ya da ter kokusunun yaşandığı bölgelerdeki bakterileri öldürmektedir.  Renkli kıyafetler düşük derecede yıkandığı için bakteriler kıyafetlerle kalmaktadır. Bazı elbiselerin özellikle ter kokuttuğunu düşünüyorsanız o kıyafetleri özellikle ütülemekte fayda vardır.

Ter Kokusunu Önlemek İçin Doğal Kürler Nelerdir?

Limon suyunu temiz koltuk altına uygulamak hem kokuya, hem ıslaklığa hem de limonun renk açma özelliği sayesinde kararan koltuk altlarına faydası olduğu söylenmektedir. Bir diğer uygulama ise normal herhangi bir krem üzerine karbonat sürülmesidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*