Telefon bağımlığı çocuklar için zararlıTelefon bağımlığı çocuklar için zararlı

Günümüzde akıllı telefonlar giderek bizi kendine hapsetmektedir. Bu da ister istemez olumsuz sonuçlar doğurtmaktadır. Özellikle çocuk sahibi olan anne ve babaların bu konuda çok daha fazla dikkat etmesi gerekmektedir.

Çocukların rol model olarak gördükleri anne ve babanın her hareketi, çocuk için bir örnek olacaktır. Bu nedenle de yapılan hareketlere dikkat etmek gerekmektedir. Bu noktada özellikle elden düşmeyen bir telefon kötü örnek olacaktır. Çocuğun anne ve babasını bu şekilde görmesi, telefon bağımlı olmasına neden olacaktır.

Ayrıca Telefonlar yaydığı radyasyon nedeniyle de çocuklar için zararlıdır. Küçük yaşta bu tip cihazlar ile tanışan çocukların sağlığı kötü yönde etkilenecektir. Bu nedenle de anne ve babaların çocuklarının yanında telefon ve benzeri cihazları gereksiz yere kullanmamaları gerekmektedir. Bu sayede çocukları için hem olumlu bir davranış yapmış olurlar hem de kendilerini de bu sayede bu bağımlılıktan kurtarabilirler.

Günümüzde her ne kadar bu konuda herkes başarılı olamasa da çocukların sağlığı açısından bu son derece gerekli ve yapılması gereken bir davranıştır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*