Takma Kirpik Takanların Uyması Gereken 5 Kural


Takma-Kirpik-Kullananların-Dikkat-Etmesi-Gereken-5-Detay

Takma kirpik takanlar bunlara dikkat edin

Takma kirpikler, kirpiklerin daha gür ve kusursuz görünmesi için bayanlar tarafından olukça fazla tercih ediliyor. Ama kullanılan takma kirpiklerin göze zarar vermemesi ve gözlerin enfeksiyon kapmaması için kullanımında dikkat edilmesi gereken detaylar var. Takma kirpik kullananların uyması gereken 5 kural ne bunları sizler için bir araya getirdik.

Uzun süre kullanmak için sudan uzak durun

Takma kirpikleri 24 saat boyunca kullanmak istiyorsanız su değdirmemeniz gerek. Yüzünüzü temizlemeniz gerekirse bir ıslak mendil kullanın. Makyajınızı temizlerken ıslak mendil kullanın ve göz çevrenizi dikkatli bir şekilde temizleyin. Banyoya girecekseniz de kafanızı yıkamayın.

Sıcak suya dikkat edin

Takma kirpiklerinizin yapışkan özelliğini kaybetmemesi için sıcak suya değmemesine dikkat edin. Yüzünüzü ılık su ile yıkamaya çalışın.

Yağ bazlı ürünleri kullanmayın

Maskara, makyaj temizleyici ve hatta sıvı sabunlar içinde yağlar olabilir. Bu yağ bazlı ürünler kirpiklerin bağlarını mahvederek kopmalarına neden olabilir.

Su bazlı maskara kullanın

Kirpiklerinizi düzeltmek ve daha iyi görünmelerini sağlamak için riskli de olsa su bazlı maskaraları kullanabilirsiniz. Yağ bazlı maskaralar kirpiklerin kopmasına neden olabilir. Bu nedenle su bazlı maskara kullanıp kirpiklerinizi daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Kirpik kıvırıcı kullanmayın

Takma kirpiklerin daha güzel görünmesi için kirpik kıvırıcı kullanmak isteyebilirsiniz. Ama kirpik kıvırıcıları kirpiklere zarar verebilir. Bu nedenle küçük dokunuşlar ile kirpikleri kıvırmalısınız.

kaynak: http://mahmure.hurriyet.com.tr/guzellik/kisisel-bakim/takma-kirpik-kullananlarin-uymasi-gereken-5-kural_1117421

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*