Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulurum?Bir çok kadının yaşadığı cilt problemlerinden birisi siyah noktadır. Yüzün tüm geneline yayıldığı gibi, cilt tipinin nem dengesine göre belirli bölgelerde olabilir. Görüntü olarak yüzde istenmeyen bir görüntü olmasına neden olan siyah noktaları, doğru yöntem ve metotlar eşliğinde yapılacak bir kaç işlem ile kurtulmak mümkün olacaktır.

Siyah Noktalardan Kurtulmak Mümkün Müdür?

Siyah  noktalardan kurtulmak sabır ve özen isteyen bir işlemdir. Siyah noktalardan kurtulmak için gerekli bakım ve maskeler ihmal edilmeden yapılmalı, bir kaç günde sonuç alınamayacağını öğrenip hemen vazgeçmemelidir. Bazı kadınlar mucizevi bir sonuç beklediği için 1 hafta içinde yorulup bakımlarını ihmal etmektedirler. Cilt her gün bakım isteyen bir yapıdadır. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için düzenli bakımlarının yapılması gerekir. Siyah  Noktalar kurtulması zor bir yapıdadır. Detaylı bir cilt temizliğinden sonra cildi gerekli malzemelerle temizlemek gereklidir.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Ne Yapmak Gereklidir?

Güzellik salonlarında derinlemesine bir cilt bakımı yaptırarak temel atılmasına fayda vardır. Ama güzellik salonuna gidecek maddi durum ya da herhangi bir sebep var ise evde de bazı işlemlerle cildin temizliği sağlanabilir. Öncelikle cilde uygun peeling alınarak işe başlanmalıdır. Peelingler haftada 3 günlük ve haftada 1 günlük olmak üzere üretilmektedir.  Hergün peeling yapımı cildin üst tabakasının zarar görmesine  neden olabilir. Günlük temizlikte cilde nem veren temizleyiciler ile cilt bakımına başlanmalıdır. Haftada 1 gün uygulanan siyah nokta bantları ve sıkılaştırıcı tonikler ile siyah noktalardan kurtulmak kolaylaşır. Buhar banyosu ve ardından siyah noktaların temizlenmesi için kullanılan komedon aleti ile siyah noktaları temizlemek mümkün olmaktadır.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*