Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?Özel davet ve düğünlerde, bayanların gözlerini ön plana çıkaran siyah göz makyajı; eyeliner, koyu renk far (füme, siyah) ve kirpikleri uzun ve dolgun gösteren rimel kullanılarak yapılmaktadır. Kuaförlerde profesyonel ellere yaptırılan siyah göz makyajı, evde birkaç uygulamadan sonra rahatça yapılabilir.

Buğulu göz makyajı

Gözleri çekik ve belirgin gösteren buğulu makyajda eyeliner veya siyah kalemin yanı sıra, füme ve gri tonlarında farlar kullanılmaktadır. Makyaja başlamadan önce göz çevresini aydınlatmak için açık bir far sürülür, ardından göz kalemi veya eyeliner ile üst kirpik dibine kalın bir çizgi çekilir. Üst göz kapağı, iç bölümünden açık gri renk fardan başlayarak, ortaya gri, en uç bölüme ise füme renk far sürülür. Buğulu makyajda en önemli ayrıntı, farların renk geçişlerinin iyice karıştırılmasıdır. Son olarak kirpik maşası ile kıvrılan kirpikler, iki kat rimel ile boyanır.

Siyah ve Beyaz Far Kullanılarak Yapılan Makyaj

Oldukça dikkat çeken bu makyaj, gece programları için daha uygundur. Üst ve alt kirpik diplerine siyah göz kalemi ile kalın bir çizgi çekilir. Siyah far kullanılarak göz kapağının üst bölümü çizgi şeklinde kaşların bitim yerine kadar uzatılır. Alt kirpik diplerine sürülen kalem uzatılarak kirpiklerin bitim yerinde kuyruklu bir şekil verilir. Bu kuyruklu şeklin içi siyah far ile doldurulur. Ayrı bir fırça ile göz kapaklarının üstü beyaz sedefli bir far ile boyanır. Son olarak kıvrılan kirpiklere iki kat rimel sürülür.

Tamamen Siyah Far Kullanılarak Yapılan Göz Makyajı

Siyah renkteki göz farı, göz kapağının tamamına sürülür ardından siyah göz kalemi ile üst ve alt kirpik diplerine kalın bir çizgi çekilir bir pamuk yardımı ile gözün altına sürülen çizgi dağıtılır. Kirpikler kıvrılıp iki kat rimel sürülerek göz makyajı tamamlanır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*