Sivilce Maskeleri TarifleriKadınların ve erkeklerin ortak derdi olan sivilce yaş sınırı tanımıyor. Genç yaşlı herkesin yaşayabileceği bir problem olan sivilceye sebep olan birçok durum vardır. Bunlardan bazıları genetik yatkınlık, yağlı besin tüketimi vb.dir. Özellikle ergenlik dönemindeki çocuklarda görülen sivilcenin tedavisi için eczaneden alınan ilaçlar kullanılabildiği gibi evde yapılan maskelerde uygulanabilir. Ev yapımı maskeler hem kolay hem de ekonomik olması sebebiyle çok tercih edilir.

Yumurta Akı ve Limon Maskesi

Bir çay kaşığı limon suyu ve bir yumurta akı bir kapta karıştırılır ve daha sonra cilde güzelce yedirilir. 20 dakika bekletilir ve temizlenir.

Bal ve Elma Maskesi

Bir adet elma rendelenir ve üzerine 3-4 yemek kaşığı bal eklenir. Yüze sürülür ve 20 dakika beklendikten sonra ılık suyla yıkanır.

Gül Suyu Ve Bal Maskesi

Bir yemek kaşığı gül suyu ve bir yemek kaşığı bal karıştırılır. Daha sonra cilde sürülür ve 20 dakika beklenilir. Ardından ılık suyla yıkanır.

Havuç ve Un Maskesi

Yarım kilo havuç yıkanıp rendelenir ve makineden geçirilip krem kıvamına getirilir daha sonra yeteri kadar un eklenerek karıştırılır. Bu karışım cilde sürülür ve 10 dakika bekledikten sonra durulanır.

Kil Ve Kivi Maskesi

Kivi ezilerek suyu çıkarılır ve yeteri kadar kil eklenerek karıştırılır daha sonra karışım cilde sürülür ve 5 dakika bekletilip yıkanır. Sivilcelerde istenilen etkiye ulaşılabilmesi için haftada bir uygulanması gerekmektedir.

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*