Sivilce Lekelerinden Kurtulmanın YollarıGüzelliği baltalayan bir görüntü sağlayan sivilcelerden kurtulmak ve lekelerini gidermek gerekli püf noktaları uygulandığı takdirde oldukça kolaydır. Ancak tüm bu püf noktalarını uygulamadan önce mutlaka dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Sivilcelerin gizlenmesi için uygulanacak fondötenden önce mutlaka yaz kış fark etmeden 30 faktörlük güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Bunun sebebi ise sivilceleri saklamak için veya tedavi etmek için öncelikle onları zararlı ışınlardan korunmasının gerekmesidir.

Sivilce Lekeleri için Elma Sirkesi

Elma sirkesinin içerisinde bulunan vitaminler cildin ihtiyaç duyduğu vitaminlerdir. Bu sebeple gün sonunda cilt temizlenirken yıkanıp temizlenen cilde seyreltilmiş elma sirkesi sürülür ve yarım saat bekletilir. Yarım saat sonra yıkanıp nemlendirici sürülen cilt kısa sürede sivilce lekelerinden arınacaktır.

Sivilce Lekeleri için Bal

Sivilce lekelerinden arınmak için tüm ihtiyaç duyulan şey 1 yemek kaşığı organik baldır. Katkı maddesi içermemesi özellikle tavsiye edilen bal, tüm yüz bölgesine sürülür ve 15 dakika bekletilerek yıkanır. Bal cildi hem tazeleyecek hem de sivilce lekeleri için devrim niteliğinde olacaktır.

Sivilce Lekeleri için Maydanoz

Toksin giderici etkisi olduğu herkes tarafından bilinen maydanoz da sivilce lekelerini giderme konusunda elma sirkesi kadar büyük faydalar sağlamaktadır. Kaynatılmış 1 litre su içerisine eklenen yarım demet maydanoz demlenmeye bırakılır. Maydanozun demlenmesinin ardından haşlanmış maydanozlar sudan çıkartılarak başka bir kapta ezilip lapa haline getirilir ve maske olarak cilde sürülür. 20 dakika boyunca ciltte bekletilen maydanoz maskesi ciltten çıkartılır ve tencerede kalan maydanoz suyu ile yıkanarak temizlenir. 3 günde bir cilde uygulanması gereken bu maske, cildin kısa sürede pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*