Sivilce İzleri Nasıl Yok EdilirSivilce lekeleri , psikolojik ve fiziksel olarak insanları en çok etkileyen durumlardan birisidir. Bu yüzden de oldukça fazla mücadele yöntemi bulunmuştur fakat dikkatli davranılmadığı taktirde , durum daha da kötüye gitmekte ve daha kötü sonuçlar elde edilmektedir. Bu sebeple daha kesin sonuç verdiği ispatlanmış uygulamaları yapmanız faydalı olacaktır. Daha da öncesinde  özenli davranmanız gereken konu , sivilceleri sıkmamaktır. Çünkü , vücut , sıkılan sivilcenin yerinde bıraktığı boşluğu dolduracak katmanı o anda yerine getiremediğinden yara olarak algılayıp üzerini örtmeyi seçiyor ve bu da yüzünüzde bir iz olarak kalıyor. Bu izlerden kurtulmak da , oldukça uzun bir süre ve oldukça özenli bir bakım istiyor. Üstelik kurtulabileceğinizin de garantisi yok..
Sivilce izleri nasıl yok edilir ? buna cevap olacak bir kaç doğal öneriyi size sunmak istedik ..

 

  • Limon suyu: Limon suyunda aşırı derecede asit bulunmakta ve yüksek düzeyde C vitamini içermektedir. C vitamini nazik ve yavaş bir yolla yaralı hücreleri iyileştirirken aynı zamanda cildin yenilenmesine yardım eder. Limon suyu maskesini uygulamak için 5-6 adet pamuğu limon suyunda bekletin. Sonra 2 tane alına, 1 tane çeneye ve 2’şer tane de yanaklara olmak üzere pamukları yüzünüze yerleştirin. Cildi bu şekilde kurumaya bırakın. Bu maskeyi sivilce izlerinden kurtulabilmek için günde 3 defa tekrarlayabilirsiniz.
  • Karbonat; cildin yüzeyine zarar vermeden ve aşındırmadan ölü hücreleri temizlemeye yardımcı alkali bir maddedir. 2 yemek kaşığı karbonatı ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırıp macun haline getirin. Yüzünüze yada belli bölgelere sürüp en az 5 dakika bekletip temizleyin. Sivilce izlerini geçirmek için bu maskeyi haftada 2 kere kullanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*