Selülitten Nasıl Kurtulunur?Selülit Nedir?

Selülit, hemen hemen her kadının kabusudur. Dolaşım bozukluğu ve genetik yatkınlık sebepleri arasında sıralanmıştır. Genellikle az su tüketimi, tuzlu gıdalarla beslenmek, hareketsiz yaşam da sebepleri arasında sıralanabilir. Selülit doğuştan olmamaktadır. Sonradan kendini hissettirmektedir. 2 parmak ile et sıkıştırıldığında portakal kabuğu görüntüsü ortaya çıkıyor ise selülitten bahsetmek doğru olacaktır.

Selülitten Evde Kurtulmak Mümkün Müdür?

Selülitten güzellik salonlarında ki aletlerle ve çeşitli yöntemlerle kurtulmak mümkündür. Ama kas bağ yapısı yüzünden hiçbir zaman sımsıkı bacaklara sahip olmak mümkün değildir. Güzellik salonuna gidecek imkanı olmayanlar basit bir kaç kural ile portakal kabuğu görüntüsünden kolayca uzaklaşabilirler.

Selülitten Kurtulmak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Selülit, kazanılması kolay kurtulması zor bir durumdur. İstikrarlı bir şekilde diyet programı ve spor yapılır ise selülitten kurtulmak kolaylaşır. Selülitten kurtulmak için dikkat edilmesi gereken bir kaç kural vardır.

  • Günde en az 2 litre su içilmelidir
  • Bol baharatlı ve tuzlu gıdalara veda edilmelidir
  • Un, tuz ve şeker kullanımı en aza indirilmelidir
  • Yürüyüş ve aerobik egzersizleri ole diyet desteklenmelidir

Egzersiz Selülitten Kurtulmak İçin Gerekli Midir?

Egzersiz kan dolaşımını düzene sokar, vücuttan fazla suyun atılmasına sebep olur ve böylelikle selülitli görüntüde en aza inmiş olur. En sağlıklı spor olan yürüyüş selülit için çok faydalıdır. Evde egzersiz yapmak, aerobik veya Squat yani bacakları omuz genişliğinde açıp oturur pozisyona gider gidip eğilip kalkma hareketi selülitten kurtulma ve sıkı bacaklara kavuşmayı hızlandırır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*