Selülitleri Yok Eden Doğal Kür Tarifi


Selulitleri-Giderici-Dogal-Kur

Selülitler için doğal kür tarifi

Bayanların en büyük cilt problemlerinden birisi selülitlerdir. Her bayanın ortak cilt probleminden birisi olan selülitler genetik faktörler, yanlış beslenme, yetersiz su tüketimi, hareketsiz yaşam, kahve ve asitli içeceklerin sık tüketimi gibi nedenler ile ortaya çıkmaktadır.

Özellikle yaz aylarında bayanlar vücutlarında oluşan selülitleri saklamak için çokça çaba gösterir. Aslında yukarıda saydığımız detaylara dikkat edildiği taktirde selülitlerin oluşumunu engellemek mümkündür. Bunun dışında uygulanacak olan selülit giderici doğal kürler ile de selülitler ortadan kaldırılabilir.

Bugün sizlerle paylaşmak istediğim selülitleri giderici doğal kür 14 gün boyunca kesintisiz bir şekilde uygulanması gereken bir kürdür. Kür doğru bir şekilde hazırlandığı zaman ve bu süreye de dikkat edildiği zaman kısa sürede selülitlerden kurtulunması mümkündür.

Selülit giderici doğal kür tarifi

Malzemeler

  • Hindistan cevizi yağı
  • Kahve çekirdeği
  • 1 tane patates

Yapılışı

Selülit giderici kürü yapmak için 50-70 kg arasında olan kişiler 4 yemek kaşığı kahve çekirdeğini havanda dövmeliler. Dövülen bu kahve çekirdeği içerisinde yine 4 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 tane rendelenmiş patatesin suyuda eklenerek karıştırılır. Krem şeklini alan bu karışım selülitli bölgeye kas yönünde aşağıdan yukarıya doğru masaj yapılarak uygulanır. Uygulama sonrasında streç film ile bu bölge sarılır ve 25 dakika bu şekilde beklenir. Süre sonunda ılık su ile kür yıkanarak çıkartılır. Daha fazla kiloya sahip olan bayanlar kullanılan ölçü miktarını arttırarak karışımı hazırlayabilir. Bu kür 14 gün boyunca düzenli olarak kullanıldığında etkisini gösterecektir.

kaynak: http://mahmure.hurriyet.com.tr/guzellik/kisisel-bakim/selulitleri-yok-eden-dogal-kur-tarifi_1117729

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*