Selülitlerden Kurtulmak İçin Lazer TedavisiDüzensiz beslenme ve yaşamın sonucunda ortaya çıkan selülitler, kadınların en büyük sıkıntılarından bir tanesi. Bu sorundan kurtulmak adına, pek çok kür ve yöntem denense de, birçoğu lazer tedavisi kadar etkili değildir.

Selülit Nedir?

Selülit, cildin deri dokusunun altındaki su kaybından ya da cilt dokusunun yeterince kan dolaşımı alamaması sonucu ortaya çıkan bir görüntü bozukluğudur. Hastalık olarak adlandırılamayan selülitin sorun olarak ortaya çıkmasının nedeni görüntüde yarattığı bozukluktur. Selülit olan yerlerde portakal kabuğu ismi verilen bir görüntü ortaya çıkar ki bu görüntü cildin pürüzlü ve sarkmış görünmesine yol açar. Oluşumundan önce önlem alındığında daha etkili bir çözüm bulunmuş olan selülitin oluşmaması adına birçok madde sayılabilir. Buna rağmen oluşan selülitler ise günümüzde farklı teknikler kullanılarak tedavi edilmektedir. Selülitlerin doğal yollardan tedavi edildiği gibi bir düşünce her ne kadar yaygın olsa da kesin bir çözüm değildir. Selülit ortaya çıktıktan sonra lazer vb. kalıcı çözümlere başvurmak zorunlu hale gelir.

Lazer ve Selülit Tedavisi

Lazer tedavisine göre lifler birbirine tutunuyor ve ortaya yağlardan oluşan inişli çıkışlı bir görüntü çıkarıyor ve selülit adı veriliyor. Lazer ile yapılan tedavide sonradan oluşan bu liflerin yakılması ile deri görüntüsünde düzelme amaçlanır. Bunun için öncelikle selülitli bölgenin lazer yoğunluğu ve süresi belirlenir. Sonrasında uygulamaya başlanır. Lazer ışınları oldukça etkili olduğundan selülitlerin bir anda bitmesini istemek size zarar verecektir. Selülitlerin zamana yayılarak yok edilmesi ise kökten bir çözüm olur. İleri seviyelere ulaşmış bir selülit görünümde kullanılan lazer teknolojisi 3 ay gibi kısa bir sürede selülit görünümünü bitirebilmektedir. Bunun yanında selülitin başlangıcında fark edilerek, lazer tedavisine başlanması hem daha kısa sürede, hem de etkili sonuçlar verecektir.

Selülit tedavisinde kullanılan lazer teknolojisinin oldukça önemli bir sistem olduğunu unutmamak gerekir. Güzellik adına ortaya çıkan işlemde her şey olması gerektiği gibi dezenfekte ve uzman ellerde olmalıdır. Aksi halde beklenenden ters sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*