Saçlarınızı Boyamadan Önce Bu Önerilere Kulak Verin


Saçlarınızı-Boyamadan-Once-Bu-Onerilere-Kulak-Verin

Saçlarını evde boyayacaklar önerilerimize dikkat etsin

Bayanlar saçlarında değişiklik yapmayı çok severler. Bunun için de ya kestirmeyi denerler ya da saçlarını boyarlar. Saç boyarken kuaförden yardım alınabileceği gibi evde kendinizde saçlarınızı boyayabilirsiniz. Bunun için ise size vereceğimiz önerileri dikkate alıp daha kolay ve daha doğru saç boyama işlemi yapabilirsiniz.

1.Boya miktarını doğru ayarlayın

Saçlarınızı boyamadan önce saçların uzunluğu ve dolgunluğu dikkate alınarak boya miktarı belirlenmelidir. Saçlarınızı boyarken önce dip kısmından başlamalısınız. Çünkü saç dipleri daha zor boya tutar. Önce saç diplerine boyayı yedirin, daha sonra saçların uç kısımlarına doğru boyayı sürüp buraların da boyayı iyice almasını sağlayın.

2.Saç tipinizi iyi bilin

Saçlarınızın kalın veya ince oluşunu dikkate alarak boyama işlemini yapmalısınız. Kalın telli saçlar boyayı geç emdiği için boyanın daha uzun süre saçlarda kalması gerekir. Ama ince telli saçlar boyayı daha çabuk emer ve uzun süre saçta beklemesine gerek kalmaz. Aynı şekilde permalı saçlarda boyayı hızlı emer ama permalı saçlar boyayı daha çabuk bırakır. 

3.Saçı boyamadan önce saçı yıkamamak

Saçlar boyanmadan önce saçlarınızı kesinlikle yıkamayın. Saçlar yıkandıktan sonra derideki yağlar gider ve saç korunaksız olur. Bu nedenle boya saç derisine zarar verebilir. Boya yapmadan mutlaka 24 saat önce saçlarınızı yıkayın ve ondan sonra boya yapın.

4.Saç bakım ürünlerini kullanın

Evde saçlarınızı boyamak için aldığınız boyaların içerisinde saç bakım kremleri olacaktır. Bu kremleri saçlarınızı boyadıktan sonra saçlarınıza uygulayın. Bu sayede boya daha kalıcı olur ve saçlarınız yumuşayıp parlak bir görünüme sahip olur.

5.Tekrar boya yapmak gerek mi?

Saçlar üst üste boyandığı zaman yıpranır ve matlaşır. Bu nedenle saçlarınızı boyamak için beklemeniz gereken en ideal süre 6-8 hafta arasındadır. Saçlarınızı her gün dahi yıkasanız bu süreye dikkat etmeniz gerekir.

kaynak: http://mahmure.hurriyet.com.tr/foto/guzellik/saclarinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-5-sey_42845

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*