Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayacak Olan 6 Besin


Sacların-Hızlı-Uzamasını-Saglayacak-Olan-6-Besin

Saçlarını uzatmak isteyenler bu besinleri tüketsin!

Saçlarınızın kısa halinden sıkıldınız ve bir an önce uzamasını istiyor olabilirsiniz. Saçların uzaması zaman gerektirir ama siz beslenme listeniz içerisine ekleyeceğiniz bazı besinler ile saçlarınızın daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçları uzatan besinler ise şunlardır:

Yumurta

İyi bir protein kaynağı olan yumurta saçlar içinde çok faydalıdır. Yumurta içerisinde demir, çinko, selenyum ve sülfür de bulunur. Bu bileşenler saç sağlığı için çok faydalı olup saçların beslenmesine ve daha hızlı uzamasına yardımcı olurlar.

Bezelye

Birçok kişi tarafından sevilen bir sebze olmasa da bezelye saç sağlığı için çok faydalıdır. İçeriğinde yüksek oranda B vitamini bulunur. Bu vitamin sayesinde saçların sağlıklı olmasını ve daha hızlı uzamasını sağlar. Saç kaybı yaşayan kişiler ise bezelye tüketimine özen göstermelidir. Ayrıca bezelye saçların mat görünümünü yok edip parlak ve canlı görünmesini de sağlar.

Somon

Saçların uzaması için yağ asitlerine ihtiyaçları vardır. Bu yağ asitleri vücut tarafından üretilmediği zaman dışarıdan besinler yolu ile alınması gerekir. İşte somonda yağ asitlerini vücuda almak için iyi bir besindir. Ayrıca somon içerisinde protein ve D vitamini de bulunur.

Ispanak

Demir, A ve C vitaminleri bakımından zengin olan ıspanak saç sağlığı ve saç derisi için çok faydalıdır. Saç derisinde mantar ve kepek sorunu olanlar ıspanağı sıklıkla tüketmeye özen göstermelidir.

Ceviz

İçerisinde yüksek miktarda Omega 3 bulunmasının yanında biyotin ve vitamin açısından da oldukça zengindir. Biyotin saç üretimini arttırdığı gibi saç kaybını da önlemeye yardımcı olur.

Domates

İçeriğinde bulunan yüksek miktarda C vitamini sayesinde saçlarda kolajen üretimini destekler. Domates saç kaybının yaşanmasını önlerken yeni saçların çıkmasına da yardımcı olur. Domates tüketiminin yanı sıra hazırlanan maskeler ile de saça faydalı olur.

kaynak: http://mahmure.hurriyet.com.tr/foto/guzellik/saclarinizi-hizla-uzatacak-6-mucize-yiyecek_42815

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*