Saçları Hacimli Göstermenin Yolları


Sacları-Hacimli-Gostermenin-Yollari

İnce telli saçları hacimli göstermenin yolları

İnce telli saçlara sahip olanların en büyük sıkıntılarından biri ne yaparlarsa yapsınlar saçlarını bir türlü hacimli gösteremezler. Saçlarını yapmak ve güzel görünmek için çokça vakit harcayan bayanlar saçlarının hacimli görünmemesinden yakınırlar.

İşte ince telli saçlara sahip olan bayanlar için hayat kurtarıcı bazı ipuçlarını vermeye çalışalım. Saçları hacimli göstermenin yolları şu şekilde sıralanabilir.

  • Saçları hacimli göstermenin en önemli yollarından birisi doğru saç kesimidir. İnce telli saçlara sahip olanlar saçlarını omuzdan yukarı da kestirerek daha hacimli bir görünüm elde edebilirler.
  • Saç kesiminde önemli olan detaylardan birisi de saçın nasıl kestirileceğidir. Özellikle saça şekil verilirken katlı kesim yapılması saçların daha hacimli görünmesine yardımcı olur.
  • Saçları hacimli göstermenin bir diğer yolu da saç boyalarını kullanmaktır. Saç rengine uygun olan bir kaç ton bir arada kullanılarak saçlar daha hacimli gösterilebilir.
  • Saçları kurutma şekli saçların hacimli görünmesinde etkilidir. İnce telli saçlara sahip olanlar başını öne doğru eğip aşağıdan başlayarak saçlarını kuruturlarsa saçlar daha hacimli görünecektir.
  • Saçlarınıza şekil verirken yüz şeklinize uygun bir saç ayırma şekli seçin. Ama saçlarınızı ortadan ayırmanız saçları daha ince gösterecektir. Daha hacimli bir görünüm elde etmek için yüz şeklinize uygun olarak saçlarınızı yandan ayırabilirsiniz.
  • Saçlarınızı hacimli göstermek için saçınıza verdiğiniz modelde çok önemli. İnce telli saçların şekil alması oldukça zor olsa da saçlarınıza şekil verirken dalgalı ve hareketli modeller tercih edebilirsiniz. Bu sayede saçlarınız daha hacimli ve gür görünecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*