Saç Bandı KombinleriGeçmiş yıllardaki Türk filmi yıldızlarının ve sokak modasının en önemli aksesuarlarından olan saç bantları yeniden trend olmuş durumda. Rengarenk saç bantları farklı desenler ve bağlanma şekilleriyle spor, klasik tüm kombinlerde kullanılabilmektedir.

Saç Bandı Nasıl Kullanılır?

Saç bandının rengi, deseni ve bağlanma şekli kıyafete göre belirlenmektedir. Spor kombinlerde genel olarak renkli bantlar seçilir ve başın üst tarafında kurdele ile bağlanırken, klasik kombinlerde tek renk sade saç bantları saçların altında ensede bağlanır. Saç bandı seçerken kıyafetle birebir aynı renk tonunda olanlardan kaçınmak, kemer ya da ayakkabının rengine uydurmaya çalışmak ve çiçekli, puantiyeli, desenli bantları tercih etmek önerilir.

Sade Kıyafet Ve Desenli Saç Bandı

Sade, tek renk, pastel tonlardaki gömlek, elbise veya bluzlarla kesinlikle çiçekli, desenli, rengarenk saç bantlarının kullanılması gerekir. Bu sayede sıradan bir kombine hareket ve renk katılmış olur. Elbise kombinlerinde saç bandı kullanılacaksa saçın topuz şeklinde toplanmış olması, görünümü daha şık hale getirecektir.

Açık Saçlarda Saç Bandı Kullanımı

Saç bandı açık saçta kullanılmak isteniyorsa, saçın dümdüz fönlü olmasındansa hafif su dalgası şeklinde hareketli olmasına özen gösterilmelidir. Saç bandı ya tamamen alından başlamalı yani saç dipleri görünmemeli ya da saçlar ortadan veya yandan ayrılarak geniş bir alan açıkta bırakılmalıdır. Geriye doğru düzensiz bir şekilde atılmış saçlarda saç bandı çok da iyi durmamaktadır.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*