Sabah uyanınca neler yapılmalıdır ?YENİ DOĞAN GÜNE YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPIN…

Bazı insanlar sabahları gergin ve agresif olurken, bazıları ise mutlu ve neşelidir. Bazısı asık bir suratla çayını içerken, kimisinin ise içindeki huzur yüzüne yansır. “Aradaki farkı oluşturan nedir acaba?” diye sorsak çok net cevap veremeyiz belki; fakat herkese gününü daha sağlıklı ve huzurlu geçirmek için küçük tüyolar verebiliriz. Sağlıklı bir yaşam için çabalamaya sabahtan başlamak lazımdır.

Sabah güne uyandığınızda öncelikle biraz hafif esneme hareketleri yapmaya çalışın. Çünkü Pozitif duyguları uyandırmak için kaslarınızın üzerindeki gerginliği atmanız gerekmektedir. Böylelikle bütün gece hareketsiz kaldığı için kasılan vücudunuz kendine gelecek ve esneyecektir.

Yapılan esneme hareketleriyle kol, bacak, boyun, sırt gibi vücudun tüm bölgelerini çalıştırmaya ve hareketlerinizin yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz.

Egzersiz yaparken derin nefesler alıp vermeyi ihmal etmeyiniz. İnsan nefesini, kendisini istediği kata indirip çıkaran bir hayat asansörü gibi düşünebilirsiniz. Doğru ve düzgün nefesler alıp vererek enerjinizi üst seviyelere çıkarmanız mümkün ve ayrıca düzenli nefes alışverişleri vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırır.Ayrıca spor sonrası içilen süt de yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Bir diğer hususta zihninizdeki olumsuz düşünceleri en aza indirmeniz çünkü beyninizde ne kadar çok olumsuzluk var ise bakış açınızda gün içerisinde o kadar olumsuz olacaktır yani pozitif düşünme gününüzü güzel kılmaya yardımcıdır.

Sabahları on dakikanızı, hafif esneme hareketleri eşliğinde düzenli nefes alıp vermeye ayırın ve vücudunuza kendini yenileme fırsatını tanıyın. Gününüzü güzel geçirmeniz dileğiyle…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*