Resimli ilk hafta gebelik hamilelik belirtileriResimli ilk hafta gebelik hamilelik belirtiler:

1)Adet gecikmesi. Bir kadını hamile olduğundan şüphelendiren ilk belirti genellikle adet gecikmesidir.
2) Yorgunluk hali
3) Bazı yiyeceklere karşı hassas olma, tiksinme ve bazı yiyeceklere karşı aşırı istek (aşerme)
4)Bulantı, kusma olabilir
5) Çoğu kokuya karşı duyarlılık
6)Göğüslerde büyüme ve hassaslık ve meme uçlarında biraz koyulaşma
7)Baş dönmesi hali,
8)Sık sık idrarın gelmesi
9)İmplantasyon kanaması  yani gebeliğin rahme yerleşmesine bağlı lekelenme(adet kanı değil sadece lekelenme)

Ayrıca yukarıda saydığımız belirtilerin tümü gebeliğin ilk günlerinde olmayabilir ve de herkeste aynı belirtiler görülecek diye de kesinlik yoktur ama genel olarak hamile bayanlarda görülen belirtiler bu şekildedir…

images (2) images (1)

Hamileliğin ilk haftası ve ilk ayı oluşan belirtiler

Gebelik (hamilelik) belirtileri en erken 1 veya 2 hafta adet gecikmesinden sonra başlar daha önce başlamaz, bu günlerde gebelik (hamilelik)  5-6 haftalıktır. Gebeliğin farkedildiği bu ilk günlerde şu belirtiler meydana gelir:

Özellikle şunu belirtmek gerekir ki adet gecikmesi yaşanmadan önceki günlerde gebelikle (hamilelikle) ilgili herhangi bir belirti veya şikayet beklenmez, çünkü bu dönemde hamilelik henüz oluşma aşamasındadır ve gebeliğin rahime yerleşmesi sonrasında kanda gebelik hormonlarının artması ancak adet gecikmesinden sonra gerçekleşir. Kişide belirtilerin çoğu hormonlara bağlı olarak gerçekleşirler.

5 Comments on Resimli ilk hafta gebelik hamilelik belirtileri

  1. Evet söylediğinize göre hamile olma ihtimaliniz var. Ama sağlık ocağı veya hastanede yaptıracağınız kan testi ile kesin sonuca ulaşabilirsiniz. Adetlerinizde düzensizlik ağrı sızı gibi şikayetleriniz varsa bir kullanıcı olarak anion günlük ve normal pedi size ve diğer tüm bayanlara kesinlikle tavsiye ederim.

  2. İlişkiden 6 gün sonra kan geldi ama ertesi gun hapı almıştım adetim biteli 8 gün felan oldu acaba hamilemiyim

  3. merabalar ben 8 aylık evliyim 2 aydır bebek sahibi olmak istiyoruz bu ayın 24 25 side reglm ama hiç regl belirtim yok karın alt agrılar var göğs ucu renk degişmi oldu ayrıca baya beyaz akınyı oluyo sümük gibi hamile olabilirmiyim???

  4. Iyi gunler eşimle iki hafta önce birlikte olduk sabah adet oldum 10 gün erken şimdi ise sol bel kasık ve bacakta ağrı göğüslermin acıyor mide bulantısı oluyo test yaptım tek yada çift hiç çizgi çıkmadı sizce hamile olabilir miyim ne olur acil cevap verir misiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*