Regl döneminde içilmesi gereken çaylarRegl döneminde içilmesi gereken çaylar

Kadınların birçoğu regl(adet) dönemine girdiği zaman yiyecek içecek konusunda karar veremez.Özellikle bu dönemde gerek idrar atımı ve reglin getirdiği korku yiyeceklerle ve içeçeceklerle artacak diye düşünürler.İşte bu tür düşünen bayanlar için bu makaleyi hazırladık. Regl(adet) döneminde iken hangi çaylar tüketmeliyiz ? Bu soruyu uzmanlara sorduk ve ortak 6 çay ismi olduğunu gördük !

Regl(adet) döneminde içilen bu çaylar hem ağrıları azaltıyor hem de belirtileri daha aza indiriyor.Adet dönemini kolaylıkla atmanızı sağlayan bu ağrılar sayesinde regl dönemi artık korkulu rüyanız olmayacaktan çıkacak ! Primer dismenore diye adlandırılan reglin oluşturduğu zararları daha aza indirmek için mutlaka bu çaylardan içmelisiniz. Ayrıca çok sık bu durumu kendinizde gözlemliyorsanız kistten şüphelenmelisiniz ve mutlaka uzman bir doktora kendinizi kontrol ettirmelisiniz. Bu 6 çayın sunumunu yapalım.

Adette kanamanız fazla ise !

  • Bu dönemde kanamalarınız sizi aşırı derecede rahatsız edecek şekilde fazla ise çoban çantası çayı kullanarak kanamanız biraz daha azalabilir

Adette şişlik ve ağrı fazla ise !

  • Bu dönemde şişlikten ve ağrılardan şikayetçiyseniz zerdeçal çayını kullanabilirsiniz. Ayrıca zerdeçal çayına alternatif olarak söğüt kabuğunu da yine tedavi niyetine tüketebilirsiniz.

Adette Karaciğer bölgesinde ağrı varsa !

  • Bu dönemde Karaciğer bölgenizde ağrılar ve uyuşmalar oluyorsa bu durumda ise karahindiba çayını uzmanlar öneriyorlar..

Adette Spazm için çözücü çay !

  • Bu dönemde Spazm rahatsızlığından şikayetçiyseniz 3 farklı çayı uzmanlar öneriyorlar. Bunlar ; Civan perçemi çayı, Mayıs papatyası çayı ve gül tomurcuğu çayı. Bu çaylardan her hangi birini kullanabilirsiniz.

Adette Öströjen sağlayan çay !

  • Bu dönemde Çoban çantası dediğimiz bitki ile yapılan çay oldukça fazla öströjen dengelemesi ve sağlaması yapıyor. Bu sayede adet döneminde daha rahat hareket edebiliyorsunuz..

Yukarıda belirtmiş olduğumuz çayların hepsi de birbirinden şifalı ve etkili çaylardır. Regl döneminizde ki rahatsızlığınızı en aza indirgeyen bu çaylar sayesinde biraz olsun rahat yemek yiyebilecek ve içecek tüketebileceksiniz.Bu çayları size yakın bir aktardan tedarik edebilirsiniz. Geçmiş olsun :)

 

 

Regl döneminde kullanılması gereken pedler http://www.bayanvizyon.com/bayanvizyon-olarak-anion-pedi-denedik.html

Videomuzu buradan izleyebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*