Pürüzsüz bir cilt için 5 adımPürüzsüz bir cilt için 5 adım 

Pürüzsüz ve canlı bir cilt tüm kadınların istediği ve uğrunda çabalar harcadığı , büyük paralar harcayarak cilt ürünleri aldığı , bir çok araştırma yaptığı bir durumdur. Fakat bunun için özellikle ilaç sektörünün piyasaya sunduğu büyük ücretli ilaçlara ihtiyacınız yok. Doğal çözümler hem daha ekonomik hem de daha zararsızdır. Pürüzsüz ve daha canlı bir cilt için yapanız gereken 5 basit adımı aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz..

1-DAİRESEL HAREKETLER
Cildinize kullandığınız ürünleri dairesel harekeler ile yavaş yavaş aşağıdan yukarıya doğru nüfuz ettirin. Böylece emilim daha sağlıklı olacak ve gözeneklerinizden cildinize yayılması daha rahat olacaktır..
2-MAKYAJ
Makyaj tüm kadınların sıklıkla yaptığı ve uzun uğraşlar verdiği bir olaydır fakat makyaj yaparken cildinize zarar vermemelisiniz. Makyajınızı , yukarıdan aşağıya doğru yapmalısınız. Böylece , makyaj ürünleri gözeneklerinizi tıkamayacak ve silme esnasında cildinizden tamamıyla yok etmenizi sağlayacaktır.
3-CİLT TEMİZLİĞİ
Uyumadan önce mutlaka cildinizi temizlemelisiniz. Ertesi güne kalan makyaj ürünleri kalıntıları , ertesi gün asla orada olmayacaktır. Çünkü cildinizde durdukça gözeneklerden cildinize nüfuz edecek ve orada kalacaktır. Bu yüzden ilk fırsatta makyajınızı tamamen vücuttan sökmelisiniz.
4-PEELİNG
Peeling , cildinizi canlı tutan ve parlaklığını korumasını sağlayan bir işlemdir. Her gün mutlaka doğal ürünler ile peeling yapmak cildinizin canlılığını koruyacak ve siyah nokta oluşumunu önleyecektir.
5-CİLDİNİZİ DİNLENDİRİN
Cildinizi 3 günde bir ya da en azından haftada bir gün bütün cilt ürünlerinden uzak tutun. Yani cildinize tatil günleri verin.. Bu tatil günleri cildinizin nefes almasını sağlayacak ve kendisini toparlaması için bir fırsat olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*