Polen mevsimine dikkat edin


alerji testi yaptırmadıysanız mutlaka yaptırın.

Polen mevsimine dikkat edin

Her ilkbahar ile birlikte başlayan alerji dönemi, pek çok kişinin hayat kalitesini düşürmektedir. Özellikle çalışan bayanlar için sıkıntılı olan bu süreçte yapılacak bazı takviyeler ile durumu biraz daha hafif atlatmak mümkündür.

Kişiyi yorduğu kadar hayatından da alan polenler için doktor kontrolünde olmak her zaman için önemlidir. Bu dönem gelmeden önce uygun bir tedavi yoluna başvurulması, kişinin rahatlamasını sağlayacaktır. Bunun için sürekli gittiğiniz doktor ile ortak bir program yürütmeniz uygun olacaktır. Günümüzde alerji ile ilgili çeşitli çalışmalar yapıldığı için çözüm bulma noktasında doktorunuz size gerekli yardımı sunacaktır. Bu tür dönemlerde ne yapmanız gerektiği, nasıl davranmanız gerektiği konusunda bilgi alarak, alerji dönemini kısa sürede ve hafif olarak atlatabilirsiniz.

Fakat hamile bayanlar için ilaç kullanımı sakıncalı olduğundan dolayı gerekmedikçe dışarı çıkılmaması tavsiye edilmektedir. Her ne kadar polenlerin hamilelik döneminde bir riski olmasa da anne adayını yorgun düşüreceği ve hasta yapabileceği için tavsiye edilmemektedir. Bu nedenle anne adaylarının bu tip alerji dönemlerinde çok daha dikkatli olması gerekmektedir.

alerji testi yaptırmadıysanız mutlaka yaptırın.
alerji testi yaptırmadıysanız mutlaka yaptırın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*