Mutfaklarda Bambu Şıklığı


Mutfaklarda-Bambu-Sıklıgı

Mutfak dekorasyonunda bambu ürünler

Son bir kaç yıldır doğal olana dönüş modası var. Mutfaklarda da bunu en iyi şekilde bambu ürünlerde görüyoruz. Bambudan yapılmış farklı mutfak malzemeleri hem dekorasyona renk katmakta hem de daha sağlıklı ürünler olduğu için bayanlar tarafından tercih edilmekte.

 

Bambu ürünler bakteri üretmezler. Suya çok dayanıklıdır ve uzun süre dayanıklığını korurlar. Sağlık açısından da herhangi bir zararı olmayan bambu ürünler mutfaklarda rahatlıkla kullanabilmektedir.

Bambu ürünleri önceleri mutfaklarda kullanılan stantlarda, raflarda görüyorduk ama şimdilerde yemek hazırlama malzemeleri içerisinde de sıklıkla yer almakta.

Bambudan yapılmış servis ürünleri, kahvaltı takımları, baharatlıklar kesme tahtaları ve hatta bambudan yapılmış bıçaklar dahi kullanılmakta. Bambu bıçak ve kesme tahtaları bakteri üretmedikleri için çok sağlıklı ürünler, özellikle kesme tahtası için bambuyu tercih edebilirsiniz.

Bambu bardaklarda sıklıkla kullanılmaya başlandı. Özellikle tepsileri ile birlikte hazırlanan sunum bardakları çok şık duruyor. Birde porselen ile bambunun güzel bir uyumu var. Fincan takımları için genelde bambu tepsi ile porselen fincan takımı uyumu tercih ediliyor.

Bambu ürünler masalarınızda rahatlıkla servis takımı olarak kullanabileceğini hem şık hem de sağlıklı ürünler. Ama bu ürünleri alırken tabii ki dikkat etmek gerekiyor. Mümkün olduğu sürece araştırma yapıp hangi markaların bambu ürünleri var ve bu ürünler gerçek çok dikkat edin. Yoksa sağlıksız ve kalitesiz bir ürünü alıp sofralarınızda kullanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*