Mobilyada Yeni Trend: Organik Ürünler


Mobilyada-Yeni-Trend-Organik-Mobilyalar

Organik ürünler ile evinizi dekore edin

Son birkaç yıldır doğala dönüş modasını her alanda yaşıyoruz diyebiliriz. Özellikle mobilyalarda doğal ürünler son yıllarda oldukça moda oldu. Önceleri belli başlı markaların bu organik ürünlere yer verdiğini görsek de şimdilerde her mobilya markası organik ürünleri koleksiyonları içerisine ekledi. Peki organik ürünlerde en çok karşımıza çıkan mobilyalar hangisi onlar ise yazımızın devamında yer almakta.

Mobilyada yeni trend organik ürünler ilk olarak masa ve sehpalarda karşımıza çıktı. Bu organik masa ve sehpalarda doğal ağaç parçaları belirli bir süre depolarda bekletiliyor. Daha sonra kullanıma hazır hale gelen bu parçalar çeşitli el işçiliği yardımı ile oldukça güzel mobilyalara dönüştürülebiliyor.

Organik ürünler masa ve sehpa üretimi ile başlayıp oturma grupları, sandalye, ahşap mobilya, kütük masa, eskitme ahşap mobilya grupları ile büyüyerek devam etmektedir. Yaşam alanlarında doğal parçaları isteyenler mutlaka bu organik mobilyalara göz atmalılar.

Organik mobilyalarda yapılan işlemler çok kısıtlıdır. Mobilyanın tamamen doğal kalması için çalışmalar yapılmaktadır. Bu mobilyalara eklenen parçalarında ağaç parçaları ile uyumlu olmasına özellikle dikkat ediliyor.

Organik mobilyalarda dokunun bozulmaması üreticiler için de kullanıcılar için de çok önemli. Bu nedenle  ağaç parçalarının en uygun kısımları fazla işlenmeden kullanılmaya çalışıyor. Burada ağaç parçasının daha uzun ömürlü olması için sadece çeşitli cilalama yöntemleri uygulanıyor. Bunun dışında çok fazla bir işlem yapılmıyor.

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/mobilyada-sezonun-trendi-organik-pembenar-galeri-dekorasyon-2591842/?PAGE=1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*