Misel su nedir, evde doğal misel su nasıl yapılır?


Misel-Su-İle-Makyaj-Temizligi

Misel su ile makyaj temizliği

Makyaj temizliği için kullanılabilecek olan en doğal ve en sağlıklı yöntem misel su ile makyaj temizliği yapılmasıdır. Misel su sadece makyaj temizliği için kullanılmıyor. Aynı zamanda misel su doğal bir tonik görevi görerek cildin toksinlerden arındırılmasını sağlıyor.

Misel su doğal makyaj temizliği için en uygun temizleyici. Günlük cilt bakımı için rahatlıkla kullanılabilecek olan misel su, son zamanlarda bayanların en çok tercih ettiği cilt temizleyici ürünlerinin başında geliyor.

Misel su hazır alınabileceği gibi evde doğal yöntemler ile de hazırlanabilir. Evde doğal misel su nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir bunları sizin için araştırıp bulduk.

Evde doğal misel su hazırlamak için gerekli malzemeler:

  • 100 ml gül suyu
  • 4 damla kuşburnu
  • 3 damla Hint yağı
  • 1 adet E vitamini kapsülü

Bütün malzemeler uygun bir kap içerisine alınır. Hızlı bir şekilde bütün malzemeler karıştırılarak bibirine karışması sağlanır. Malzemeler karıştırıldığı zaman  Hint yağının rengini alacaktır.

Hazırlanan bu karışımın uzun süre kullanılması ve etkisini yitirmemesi için cam şişenin içerisine eklenerek saklanması gerekir. Bu doğal misel su karışımı kullanılmadan önce çalkalanmalıdır.

Evde doğal malzemeler ile hazırlanan bu misel su, sabah ve akşam yatmadan önce kullanılabilir. Günlük cilt temizliği, makyaj temizliği, cildin toksinlerden arındırılması ve cilt bakımı için hazırlanan bu misel su düzenli olarak kullanılabilir.

yazının alındığı kaynak: http://www.yasemin.com/guzellik/haber/2702465-evde-dogal-misel-su-nasil-yapilir

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*