Mayıs Ayların GülüdürMayıs Ayların Gülüdür

Daha çok moda , kişisel bakım ya da buna benzer konuların üzerinde yoğunlaşmış bir site olsak da , Biraz format dışına çıkıp , dünyanın içine dalıp , gerçekleşen olayların büyüsüne kapılmak da gerekir. Mayıs ayların gülüdür ; çünkü , içerimizde ateş dolsa da , taze çiçek dallarının gönlümüzü delip gün ışığına çıktığı yerdedir mayıs.. Bekleyişlerin bittiği yer , başlangıçların geç kalmadığı , tüm kavuşmaların yaşandığı yerdir.. Böyle söyler Sabahattin Ali . Sabahattin Ali’ye değinmeden de olmayacak , Bu ülkenin vicdanında kanayan en büyük yaradır Sabahattin Ali.. Kendisi hakkında küçük bir araştırma ile , verdiği mücadele hakkında kitapları ile bilgi edinebilirsiniz..

Mayıs ayların gülüdür , çünkü yeni bir umut olur insana Mayıs .. Yepyeni bir yaşama açar kanatlarını içinizdeki kuşlar. Uçar da uçar .. Varacağı yer önemli değildir , kulak verin kuşların sesine zaten onlar sizi en güzel yere götürecektir..

Bir gün eğer ki tükenirse umudunuz , İnanın Mayıs’ın sıcaklığına.. Mayıs tüm insanlar için bir umut dalıdır aslında , işçilerin hak mücadelesinin tarihi olması , bunun baş örneğidir. Çünkü , işçidir dünyayı merkezinden yöneten. Temel çark dişlisi işçinin kendisidir. Bir anne de işçidir mesela , Yavrusunun hayat işçisi.. Ona hazırladığı yolların her adımında bir emek , bir ter damlacığı ve bir umut ışığı yatar..

Ne diyorduk ? Mayıs ayların gülüdür.. Mayıs’a varan tüm yolların da güzelliklerle dolduğu  söylenir. Papatyalar açarmış yol kenarlarında ve o papatyaların kokuları tüm dünyayı mistik bir kokuya bularmış..

Mayıs..
Ayların..
Gülüdür..

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*