Makyajsız Nasıl Harika Görünülür?Her kadının hayali daha güzel, daha çekici olmaktır. Bu hayali gerçekleştirmek için kozmetik ürünlere, makyaj malzemelerine binlerce lira harcanır. Çoğu kez makyaj hileleri uygulanarak olduğundan daha güzel görünmek mümkün olur. Ancak asıl tutku makyajsız da güzel ve çekici görünebilmektir. Sadece kişisel bakım yaparak, sıfır makyajla güzel görünebilmek için bazı pratik tüyolardan haberdar olmak şart.

Boyalı Değil, Bakımlı Bir Cilt

Güzel görünmenin birinci şartı temiz ve bakımlı olmaktır. Bunun için kozmetik dünyasına para harcamak yerine, evde bulunan doğal ürünlerle düzenli olarak cilt bakımı yapmak gerekir. Salatalık suyu, limon suyu, gül suyu, elma sirkesi her evde bulunan doğal besleyici maddelerdir. Bunlar kullanılarak cilt temizlenebilir. Cilde tonik şeklinde uygulanabilir.  Bu sayede beslenen ve canlanan cilt çok daha genç ve fresh görünecektir.

Cildi Nemlendirmek Şart

Cilt bakımında temizlikten sonra kesinlikle nemlendirme gelir. Temiz bir cilt su bazlı, hafif dokulu nemlendiricilerle nemlendirilirse, cildin kurumasına fırsat verilmezse, uzun yıllar daha genç ve kırışıksız bir cilt sahibi olunabilir.

Güzel Görünen Alanlar Ön Plana Çıkarılmalıdır

Dış görünümde en önemli hususlardan birisi; kusurları gizleyip, güzellikleri ön plana çıkarmaktır. Yüzünüzde güvendiğiniz bölgeleri daha belirgin yapmalısınız. Örneğin gözleri çok güzel olan birisi sadece gözlerine kalem çekip diğer alanlara hiçbir kozmetik ürün uygulamazsa gören herkes gözlere odaklanır.

Saçlar Cilt Makyajının Tamamlayıcısıdır

Cildiniz ne kadar güzel olursa olsun, asıl güzellik bakımlı ve canlı saçlarla ortaya çıkar. Saçlar; kaş, göz, dudak üçlüsünün tamamlayıcısıdır. Bu sebeple saçları doğal renginde kullanmak ya da kaş ve göz rengine uyumlu bir renge boyamak güzel ve doğal görünmenin anahtarıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*