Makyajla Elmacık Kemikleri Nasıl Belirginleştirilir?Elmacık kemikleri, yüzün şeklini belirginleştiren, gözaltlarındaki kemiklerdir. Yüze bir darbe geldiğinde, dışarı doğru çıkık olmalarından dolayı ilk olarak etkilenen kemiklerin yüz yapısını ayakta tuttuğu bilinir. Bu kemikler, bazı yüzlerde belirgin şekilde göze çarparken bazı yüz tiplerinde daha çekinik olarak bulunur. Elmacık kemiklerinin daha fazla ortaya çıkması adına insanlar, bazı durumlarda bu kemikleri makyaj ile belirginleştirir ve yüz yapısının fark edilmesini sağlar.

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirme

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için arasında 3 ton fark bulunan pudralara sahip olmanız gereklidir.

  • İlk olarak yüzünüze, bir fırçanın sapı yardımıyla elmacık kemiklerinizin tam altını bulun. Buraya ince bir çizgi halinde koyu renkteki pudrayı sürün.
  • Elmacık kemiklerinin tam üstüne gelecek şekilde, açık renk pudrayı da dağıtarak sürün.
  • Temiz bir fırça yardımıyla pudraları dağıtın ama bu esnada, alt çizgi halindeki koyu renk pudranın yanağa dağılmaması gerektiğini unutmayın. Fırça darbeleri yalnızca elmacık kemiği üzerinde olmalı ve etrafa pudrayı dağıtmamalı, yalnızca doğal olmasını sağlamalıdır.
  • Bu işlemden sonra gözle görülür olan farkı fark edebilirsiniz. Elmacık kemikleri daha da ortaya çıkmış bir görünüme kavuşur.

Köşeli-Yüzler-İçin-Makyaj-Önerileri

Belirginleşen Elmacık Kemiklerine Allık

Elmacık kemiklerinin yüzde belirginleştirilmesinden sonra allık uygulaması yapılmak istenirse;

  • İlk olarak gülümseyin ve elmacık kemiğinizin en uç noktasını bulun. Bu nokta gözlerinizin altında oluşan yuvarlak noktalardır.
  • Bulduğunuz noktadan başlayıp yukarı doğru devam eden fırça hareketleri ile allığı sürün. Bu işlem sayesinde, yalnızca doğal görünen elmacık kemiklerine sahip olmayacak aynı zamanda yüzünüzü daha da yukarı kaldırmış olacaksınız.
  • Allığı biraz açık renk pudra üzerinde dağıtın. Sonrasında elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaran pratik makyajınızı kullanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*