Makyaj Teknikleri Nelerdir?Güzel ve bakımlı kadınların vazgeçemediği bir tutku olan makyaj, doğru uygulanmadığı takdirde oldukça kötü bir görüntüye sebep olabilmekte, doğru uygulandığı takdirde ise kusursuz güzellikler meydana getirmektedir. Bu kusursuzluğa ulaşabilmek için bilinmesi ve uygulanması gereken birçok püf nokta bulunmaktadır.

Makyajın ilk ve en önemli adımı fondöten seçimidir. Fondöten yüzdeki pürüzleri gidermekte ve cildi makyaja hazırlamakta yardımcı olduğu için cilt rengine uygun olarak seçilmeli ve doğru şekilde uygulanmalıdır. Fondötenin bir diğer önemli detayı ise mutlaka temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulanması gerekliliğidir. Bu sayede hem fondöten ciltte daha kalıcı olur hem de doğal bir görünüm sağlanır.

Fondötenin sürülmesinin ardından fondöteni cilde sabitlemek ve parlak olan görüntüsünü matlaştırmak için pudra sürülmesi gerekmektedir. Fondötenin üzerine uygulanacak olan pudra mutlaka şeffaf olmalıdır. Bu pudra cilde uygulanırken mutlaka pudra ponponu kullanılmalıdır.

Allık cildin daha canlı görünmesini sağladığı için makyajın vazgeçilmez parçalarından biridir. Göz ve dudaklar arasındaki bağı sağladığından dolayı allık rengi, ruj rengine uygun olarak seçilmelidir.

Rimel sürmenin de bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bu püf noktalardan en önemlisi rimelin mutlaka temiz kirpiklere uygulanması gerekliliğidir. Temiz ve kuru olan kirpiklere doğru şekilde uygulanan rimel bakışlara yoğunluk ve anlam katar, yorgun görünümün yok olmasını sağlayarak kişiye canlılık verir.

Makyajın son adımı olan ruj, iyi uygulandığı takdirde yüzün canlanmasına, sağlıklı bir görünüme ulaşmasına sebep olur. Giyilecek kıyafete uygun olarak seçilen ruj, aynı renk dudak kalemi ile tamamlandığı takdirde makyajın doğru tamamlanmasına ve güzel görüntüye ulaşılmasını sağlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*