Makyaj FırçalarıYüz tipine ve cilt tonuna uygun makyaj yapmak için sadece makyaj ürünlerini değil yardımcı ürünleri de doğru seçmek gerekmektedir. Her ürün için ayrı tür ve şekillerde makyaj fırçaları bulunmaktadır. Makyajın başlangıcından itibaren makyaj fırçaları ile desteklenen makyajlar hem daha kalıcı hem daha düzgün gözükmektedir.

Toz pudra veya kompakt pudra için kullanılan fırçaların doğal fiber olması önerilmekle birlikte bu fırçanın amacı eşit oranda dağılmamış olan pudra birikintilerini ciltten uzaklaştırmak ve güzel görünüm sağlamaktır. Likit olarak kullanılan fondötenler için ise ayrı fırçalar bulunmaktadır. Bu fırçalar fondöteni eşit olarak dağıtmak için özel olarak üretilmiş olup ideal olanı sentetik kıllı olanlarıdır.

Allık için kullanılacak fırçaların da doğal fiber olması önerilmekte, elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve cildi renklendirmek için eşit tonlarda dağıtılması önemlidir.

Makyaj hilelerini uygulamak, daha zayıf yüzü oval göstermek, daha sivri yüzlere oval hat kazandırmak için kullanılan makyaj ürünlerini de ciltte doğru yerlere ve doğru miktarlarda uygulamak gereklidir. Bunun için uygun makyaj fırçaları da piyasada bulunmaktadır.

Göz farı sürmek için kullanılacak fırçalarda çokça çeşit bulunmaktadır. Göz farlarını birbirine karıştırmak için ayrı fırçalar bulunurken, göz kapağındaki farı dağıtmak için ayrı, göz farlarına gölgelendirme yapmak için ayrı fırçalar bulunur. Bu fırçalarda ideal olan doğal fiber fırçalardır.

Kaş fırçaları da makyajı tamamlamak için önemli makyaj yardımcılarından biridir. Seyrek olan kaşlara şekil ve dolgunluk vermek için kullanılan kaş fırçaları, doğal fiber olarak tercih edilmelidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*