Kolay Makyaj YapımıGenellikle kadınların kendilerini iyi hissetmesi ve başkaları tarafından beğenilmeleri için başvurdukları yollardan en önemlisi makyaj yapmaktır. Gidilecek yere göre yapılacak makyaj türü değişmekle birlikte bazı durumlarda zamanla yarışarak hızlı bir makyaj yapmak da gerekmektedir. Bu sebeple kolay bir şekilde makyaj yapmanın püf noktalarını bilmek ve onları uygulamak gereklidir.

Kolay makyaj yapımının ilk püf noktası cilt için doğru fondöteni seçebilmektir. Cilt tipine ve rengine uygun seçilen bir fondöten cildi hem sağlıklı hem de doğal bir görüntüye kavuşturarak doğru bir makyaj yapmak için ilk adımın atılmasını sağlar.

Uygun fondötenin seçilmesinin ardından ten rengine uygun bir gözaltı kapatıcısı uygulanarak aydınlık bir görüntüye ulaşılır. Gözaltı kapatıcısının uygulanmasının ardından pastel tonların bulunduğu bir far paletindeki en açık renk tüm göz kapağı üstüne uygulanır ve ardından daha koyu olan bir ton tercih edilerek göz kapaklarının dış kenarları ve gözaltındaki kirpiklerin dibi far fırçasıyla çok hafif renklendirilir.

Göz makyajının önemi herkes tarafından bilinmekte ve güzel bir göz makyajı için en önemli olan şeylerden birinin de rimel olduğu kabul etmektedir. Özellikle hacimli maskaralar tercih edilerek kirpiklerin daha hacimli ve daha dikkat çekici olması sağlanabilmektedir.

Göz makyajının tamamlanmasının ardından cilt tonuna uygun olarak seçilen allık, allık fırçası yardımı ile elmacık kemiklerinin üzerine uygulanır.

Makyajın tamamlanmasındaki son adım ise, doğal ve pastel tonlarda bir ruj sürerek dudak bölgesini renklendirmek ve nemlendirmektir.

Bütün bu adımlar tamamlandığı takdirde kolay makyaj yapılmış ve oldukça güzel bir görüntüye ulaşılmış olunmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*