KIYAFETLERİNİZ İLE KİLOLARINIZI GİZLEYİNKilolu bayanların en büyük sıkıntısı giydiği kıyafetin yakışmaması veya daha da kilolu göstermesidir. Bazen zayıf bayanlarda yanlış kombine edilen kıyafetler ile şişman gözükebiliyor. Hem daha uzun hem de zayıf görünmek aslında hiç de zor değil. İlk başta kendi vücudumuzu tanıyarak kendimize nasıl bir kıyafetin gittiğini bilmek gerekir. Bazen en moda kıyafetler bile size umduğunuzu vermeyebilir. Kıyafetin güzelliğinden öte sizin vücut tipinize uyup uymadığı daha önemlidir.

İlk başta yapmanız, gereken bol kesimli elbiselerden uzak durmanız gerekir. Vücuda yapışan dar parçalardan da sakının. Bu tip elbiseler sizi olduğunuzdan daha şişmen gösterecektir. Aradaki dengeyi iyi sağlamak gerekir ne çok dar ne de çok bol paçaları tercih etmek gerekir. eğer kısa bir boy tipine sahipseniz dar elbiseleri tercih etmelisiniz. Dar kesim elbiseleri tercih ederken basen ve göbek kısmını ortaya çıkaran elbiselere dikkat etmelisiniz. Kloş etekli ve pileli elbiseler sizi olduğunuzdan kısa ve kilolu gösterebilir. En doğru tercih ise boydan kesilmiş pensler ile oturtulmuş koyu renkli elbise modelleri doğru bir seçim olacaktır. Boydan çizgili ve diz hizasında olan elbiseler kiloları gizlemeye yardımcı olur. Enine çizgili kıyafetler ise tam aksine kilolu gösterir.

Uzun ve zarif bir tarz oluşturmak için topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Kilolu bayanların siyah, lacivert ve kahverengi gibi koyu renkleri tercih etmeleri daha doğru bir seçim olacaktır. Çünkü koyu renk kıyafetler kiloları gizler. Ancak açık renkler de doğru bir şekilde kombine edilerek kullanılabilir. Eğer alt tarafta kilo fazlalığınız var ise koyu renk pantolon veya etekleri tercih ederek üstüne canlı baskılı tişörtler ya da bluzlar ile kombine edebilirsiniz. Genel olarak güzel görünmek için vücut tipine önem vermek gerekir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*