Kırık Göz Farı Nasıl Onarılır?


7284557-36000-737x415

Makyajın vazgeçilmez parçaları olan göz farları, bazen istenmedik şekilde yere düşmekte ve bu durumda farların kırılmasına sebep olabilmektedir. Yere düşen ve kırılan farlar ise makyaj yapacak kadınlar için büyük bir telaşa sebep olarak geri dönüşü yok diye üzülmektedirler. Oysa kırılan göz farlarının geri dönüşü mümkündür ve oldukça kolaydır.

Kırılan Göz Farlarının Onarımı için Neler Yapılmalı?

Kırılan farı onarabilmek için ilk olarak yapmak gereken tüm farı kürdan veya kalem yardımıyla toz haline gelene kadar paramparça etmek gerekir. Paramparça olmuş bu farın içerisine birkaç damla saf alkol eklenerek küçük bir çubuk yardımı ile far karıştırılır. Kremsi bir kıvam alması gereken göz farı istenilen kıvama gelene kadar gerekilirse birkaç damla daha alkol eklenebilir.


Kırılan Göz Farını Kullanmak için Son Adımlar Nelerdir?

Göz farının kremsi kıvama gelmesinin ardından, farın abatlarına uygun bir bozuk para kumaşa sarılır ve bu bozuk para ile farın üzerine 30 saniye süreyle bastırılır. Far üstünde oluşacak kumaş deseni daha profesyonel bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Far kutusunun kenarlarına bulaşan far tozları peçeteyle silindikten sonra yapmak gereken tek şey far paletini ağzı açık bir şekilde düz bir zemine koymak ve en az 10 saat bekletmek. Tüm bu işlemlerin eksiksiz olarak uygulandığı göz farı, tıpkı ilk alındığı haline dönecek ve gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebileceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Makyaj Trendleri başlıklı makalemizde Makyaj önerileri ve Yeni Sezon Makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*