Kaş Ekimi Nedir ? Nasıl Yapılır ?Kaş Ekimi Nedir?

Günümüz koşullarında pek çok bayanın estetik olarak güzelleşmek için tercih ettiği yöntemlerden biriside kaş ekimidir.

Kaş dökülmesi, beslenilen gıdalardaki hormonlar, iklim şartlarındaki değişiklikler ve yüksek oranda kimyasala maruz kalınmasıyla vücut dengesinin bozulmasının sonucu olarak bazı bireylerde kaş dökülmesi sorunu yaşanabilmektedir. Kaşlarda aynı saçlar gibi zamanla dökülerek seyrekleşebilir.

Kaş ekimi işlemi, eksik olan kaş kısımlarına yeni kaşların eklenmesi işlemidir. Bu işlemde, yeni köklerin oluşmasına imkan tanındığı için tekrar uzama işlevleri de vardır. Böylelikle kaşlarda yeniden dökülme sorunu normal şartlar altında tekrar görülmemektedir. Ancak yine aynı sorunla karşı karşıya kalırsanız düzenli periyotlarda kaş ekim işlemini tekrarlamanız gerekebilir.

 

kas-ekimi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekim işlemi, hastanelerde yada bu hizmeti veren kliniklerde yaptırılabilir. Kaş ekimi işlemi de diğer yöntemlerde uygulandığı gibi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem özellikle bayanların ihtiyaç duyduğu bir tedavi uygulamasıdır.

Kaş ekim işlemine geçilmeden önce, ekilecek olan kaş bölgeleri çizilerek belirlenmektedir. Bölgenin belirlenmesi aşamasında ne kadar kök ekleneceği de hesaplanmaktadır. Ekim işleminin yapılacağı bölgenin belirlenmesi aşamasında, hastanın tercih etmiş olduğu bölgeler dikkate alınmaktadır. Sonrasında ensenin üst kısmından kökler alınarak işlem başlatılmaktadır. Alınmış olunan köklerin yönlerinin belirlenmesi aşaması, kaş ekim işleminin en can alıcı kısmıdır. Çünkü kaş köklerinin yönlerinin belirlenmesi işleminde hata yapılacak olursa ileride sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Kaş ekimi konusunda uzmanlaşmış olan kişilerin rehberliğinde, köklerin kaşlara eklemesi ortalama olarak 2 saatlik bir operasyon sonucunda neticelenmektedir. Kaş ekiminin tamamlanmasından sonra bölgeye herhangi bir fiziksel temasın uygulanmaması son derece önemli olmaktadır. Kaşların tamamen iyileşmesi ve doğallaşması ise 6 ay gibi bir zaman almaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*