KARIN BÖLGESİ ÇATLARLAR İÇİN TEDAVİ YÖNTEMİ


images-523

Hamilelik sonrası ve kilo alıp vermeden sonra veya çeşitli nedenler ile karın ve bacak bölgelerinde çatlaklıklar oluşur. Esmer tenli bayanlara göre beyaz tenli bayanlarda daha çok görülen çatlaklar rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Bu yüzden birçok bayan denize girmekten ve güneşlenmekten çekinir. Aslında en güzel yöntem ilk başta tedbirli davranmaktır. Hamilelik sürecince veya kilo verirken karın çatlaklarını önleyici kremler kullanmak en doğrusu olacaktır. Bu süreçlerde bol miktarda sıvı almak ve doktor tarafından tavsiye edilen kremler ile karın ve bacağın üst kısımlarına masaj yapmak çatlakların oluşumunu engeller. Belki tamamen önleyemese de en azından çatlakların büyümesine mani olur. Eğer tedbirli davranılmazsa karın ve bacak bölgesinde çatlaklar kaçınılmaz olacaktır. Bu oluşan çatlakları hemen kısa bir zamanda ortadan kaldırmak mümkün olmasa da hiç aksatmadan ve devamlı olarak yaptığınız bazı yöntemler ile olumlu bir sonuç alabilirsiniz.


Uzmanların çatlaklar için tavsiye ettiği badem yağı ve bebe yağını tavsiye ediyorlar. Bunun yanında birçok bayan tarafından ilgi gören bitkisel yağ karışımından meydana gelen yağ karın bölgesi çatlaklar için faydalıdır. Bu bitkisel karışım önce gerekli olanlar 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı ceviz yağı, 1 yemek kaşığı susam yağı ve 1 tatlı kaşığı menekşe yağı. Bir kâsede tüm yağları iyice karıştırarak çatlak olan bölgeye dairesel hareketlerle masaj yapılarak yedirilir. Bu yöntemin etkili olması için öncesinde uygulanacak bölgenin derinlemesine temizlenmiş olması veya peeling yapılmış olması gerekir. Ayrıca haftada en az bir defa çatlak bölgelere kese yapılması lazımdır. Tamamen doğal olan bu bitkisel yağlar düzenli olarak sürüldüğünde zamanla karın ve bacak bölgesindeki çatlakları azaltacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2015 Bayan Takım Elbise Modelleri başlıklı makalemizde adil ışık, armine ve bayan takım elbise modelleri 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*