Kantaron Yağı Yapılışı


kantaron-yaginin-faydalari_646x340

Neredeyse ölümden başka her derde deva olan kantaron yağı sağlık açısından muhteşem bir nimettir. Panik atağa, yaralara, iç kanamalara,  iltihaplara, damar ve mide hastalıklarına hatta psikolojik rahatsızlıklara bile iyi gelmektedir. Kanserle savaşmak için sıkça tüketilmektedir. İşte doğa harikası kantaron yağının yapılış biçimi;


Aktardan aldığınız bir demet kantaron çiçeğini yıkayıp kurutmalısınız. Çiçekleri ve sapı bıçak yardımıyla değil elimizle parçalara bölün. Kesinlikle bıçak ya da makas kullanmamanız yapacağınız yağın tutması ve kalitesi bakımından önemlidir. Parçalara böldüğünüz kantaron çiçeğini bir kavanoza koyup saf zeytinyağı ile doldurun. Temiz ve hava alan bir bezle kavanozun ağzını sıkıca bağlayın. Kavanozu güneş gören bir yerde bir hafta boyunca bekletin. Böylelikle kantaron çiçeği mayalanıp özünü zeytinyağına karışacaktır. Bir hafta sonunda kavanozun kapağını kapatın ve 45 gün boyunca güneş gören yerlerde tutun. Bu sürenin sonunda rengi koyulaşıp kırmızıya yakın bir hal aldığında kullanıma hazır hale gelmiş demektir. Artık başka bir kavanoza süzdürerek ağzını sıkıca bağlayarak kullanabilirsiniz. Bundan sonra güneş görmeyen karanlık ve soğuk ortamlarda muhafaza edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güzel Bir Gülümsemeye Nasıl Sahip Olunur? başlıklı makalemizde bakımlı dişler ve Güzel Bir Gülümseme hakkında bilgiler verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*