İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Seçimiİnce telli saçlara şekil vermek de, bakım yapmak da oldukça zordur. Bazı durumlarda tokada bile durmayan saçların bu şekilde sorunlar yaratmasını önlemek için çeşitli yöntemler bulunur. Bakım adı altında birçok işleme maruz kalan saçların telleri daha da incelir ve böylece ortaya oldukça sağlıksız, çabucak kırılan ve kopan saçlar çıkacaktır.

İnce Telli Saçlara Şampuan Etkisi

İnce telli saçlar da diğer tüm saç tipleri gibi şampuan seçiminde özel olunması gereken saçlardır. Bu anlamda ortaya çıkarılan ince telli saçlara özel şampuanlar saçlara daha fazla vitamin ve mineral desteği sağlayarak, saçların olduğundan daha sağlıklı görünmesini sağlar. Diğer kimyasal bakımlara oranla daha fazla etki ettiği araştırmalar sonucu kanıtlanmış olan şampuanın temizleyici etkisine rağmen saça vermeye çalıştığı besinler büyük oranda saç tarafından emilerek daha sağlıklı bir görüntüye kavuşma sağlanır.

İnce Telli Saçlar İçin Belirlenen Şampuan Kullanım Süresi

İnce telli saçlar kısa süreli uygulamalar sonucu bir anda kalın telli hale gelmezler. Bunun için uzun süreler gereklidir. Özellikle başlarda sık olarak kullanılan şampuanın bir süre sonra kesilmesi hem dökülme hem de saçta daha da incelme yapacaktır. Bu durumda sabırlı bir uygulama şekli gerekir. İnce telli bir saçı kalınlaştırmak adına yapılan uygulama en az 1 yıl süre ile devam etmelidir. Çünkü ilk etkilerin bile fark edilmesi 2 – 3 ay kadar bir süre alacaktır. Daha sonra kendini toparlayan saç daha da az bir şekilde şampuanın etkisini gösterecektir. Bir süre sonra yapısına kavuşan saç normal saçlara özel olan şampuanlarla yıkanmaya başlanacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*