Hurmanın Ciltteki EtkisiHurmanın faydalarını saymakla bitmez. Tok tutan hatta vücutta detox etkisi yapabilecek kadar özel bir yiyecek. Özellikle ramazan ayında oruç açmak için kullanılır hurma. Çünkü vücuttaki tatlı dengesini sağlayacağı için yemek öncesi yenmeli ve mideyi yumuşatmalıdır.

Cilt Yumuşaklığı

Cildimizin yumuşaklığı nemi bizim için her zaman önemlidir. Bu bakımı sağlamak için binlerce ürünü deneriz ve sonuç çoğu zaman hüsrandır. Bu maddeleri kimyasalları yüzümüze ellerimize süreriz ve bakım yaptığımıza inanırız. Peki, bunu doğal yollarla yapamaz mıyız, tabi ki yapabiliriz. Hem de çok daha geçerli etkili bir yolla hurmanın yumuşak dokusu cildinizde de aynı etkiyi gösterecek. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmenin tam da zamanı geldi. On adet hurmayı haşlayarak ezin iyice ve dışındaki kabukları çekirdeklerini çıkarın kolayca çıkaracaksınız bir tatlı kaşığı jojoba yağı ile cildinizdeki kadife görüntüyü sağlayacak olan bir tatlı kaşığı gül yağını karıştırın cildinizi gerecek olan bir tatlı kaşığı balı da karışıma ekleyin ve iyice karıştırın krem kıvamına gelene kadar ezin ve yüzünüze iyice sürün. Ilık su ile temizleyin yüzünüzü doğal olduğu için korkmadan kullanabilirsiniz.

Cildi Sütle Temizlemek

Bebeklerin cildi kadar güzel bir cilde sahip olmak aslında çok kolay. Cildinizde dış dünyadan gelen kötü kokular pis egzoz dumanları hava kirliliği başta olmak üzere kafanıza taktığınız sorunlar bile akne, sivilce siyah nokta gibi kötü sonuçlar doğurabiliyor. İşte bunu önlemek için her akşam makyajınızı doğal gül suyu ile temizleyin. Sonrasında is pamuğu süte batırıp cildinizi bebek cildi kadar özel olduğunu hissettirin. Pürüzsüz tertemiz ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için bunu her akşam tekrarlayabilirsiniz. Doğal olmak her zaman cildinize dost olmak demektir.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*