Hepsi Bir Arada Kurutmalı Çamaşır MakineleriBu yazıyı yazmadan önce editör arkadaşlarla makina mı makine mi diye tartıştık kazanan google oldu. Doğrusu başlığımızda yazan makinedir. Ama hala aklım makinaya gidiyor.

Çamaşır makinalarının hayatımıza girişi dünyada 1850 li yıllara ülkemizde ise 1950 li yıllara kadar uzanmaktadır. Çamaşır kurutma makinelerinin de çamaşır yıkama makineleri gibi 1850 li yıllara kadar uzandığını biliyor muydunuz? Fakat ülkemize girişi 2000 li yılları bulmaktadır. İlk çamaşır kurutma makinesi üretimimiz ise 2005 yılındadır.
Şimdi gelelim Çamaşır yıkamalı kurutmalı çamaşır makinelerine; onlarda hayatımıza gireli 2-3 sene olmuştur. Yada kısaca kurutmalı çamaşır makinesi.

Çamaşır Kurutma makinesi

Son yıllarda ülkemizde oldukça fazla satılan kullananlardan oldukça olumlu yorumlar aldığımız fiyat performans , fiyat kalite bakımından lider konumda olan Hotpoint-Ariston markasına ait Ariston AQD1070F 49 TK Kurutmalı Çamaşır Makinesini sizler için inceledik.
Ürün 10 kg yıkama 7 kg kurutma kapasitesine sahip. Firma ürüne 3 sene garanti veriyor. Ayrıca süper sessiz motoruna ise 10 yıl garanti veriyor. Ayrıca makinenin dibine kadar gidip acaba çalışıyor mu diye bakmıştım. O kadar sessiz ki su sesini duymasam çalışmıyor diyecektim. Ürün Çok ama çok sessiz. Ürün yıkama ve sıkma da A enerjiye sahip sıkma hızı ise tam olara 1400 dk/devir zaten bu kadar devir çamaşırları kurutur:) kurutmaya ne gerek var. Ama kurutma işi gerçekten harika bir özellik hepsi bir arada. Diğer özellikleri ise kurutmalı çamaşır makinelerinden isteyebileceğinizden çok çok fazlasına sahip.
Ürünün piyasa fiyatına baktığımızda 1500-1800 tl arasında geziyor. Kargo bedava olarak en uygun http://www.bubirmarket.com/ariston-aqd1070f-49-tk-kurutmali-camasir-makinesi.html sitesinde bulduk ürün kargoyla evinize kadar geliyor. Servise bir telefon açıyorsunuz onlarda gelip kurulumunu yapıyorlar.

Ariston AQD1070F 49 TK Kurutmalı Çamaşır Makinesi
Ariston AQD1070F 49 TK Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*